ils

Lauru Dreiži pirmo reizi satiku tad, kad iznāca viņas pirmā grāmata „Pūķa dziesma” un šo gadu laikā pulka daudz reižu esam tikušās Rīgas Centrālās bibliotēkas organizētajos pasākumos gan bibliotēkā, gan ārpus tās.  

Šis ir vairāku literāro tikšanās reižu sarunu konspekts.        

Sāksim ar ļoti eksistenciālu jautājumu - kas Tu esi?

Es esmu tipisks dvīnis, dzīvoju pretrunās – no vienas puses man šausmīgi nepatīk cilvēku pūļi, no otras, es izbaudu klātienes tikšanās ar lasītājiem un skaļus koncertus. Man ļoti patīk negaiss, bet tajā pašā laikā, negaisa naktī es slēpjos zem segas un esmu pilnīgā panikā. Reizēm esmu ļoti klusa un nevaru no sevis ne vārdu izdabūt, tajā pašā laikā es rakstu grāmatas, runāju ar cilvēkiem un tas nemaz nav tik briesmīgi kā man agrāk likās. Es dzīvoju starp realitāti un iztēles pasaulēm. Dzīvoju grāmatās un literatūrā no agra vecuma un, pirms vēl es iemācījos lasīt, grāmatas man bija ļoti mīļas. Ģimenē tika ieaudzināts, ka grāmata – tas ir kaut kas vērtīgs un diezgan agri es sāku arī rakstīt. Viss, ko es daru – rakstu, tulkoju, rediģēju grāmatas – ir saistībā ar rakstīto vārdu. Tā ir lieta, bez kuras es savu dzīvi nevaru iedomāties un, ja man jautā: “Kāpēc tu raksti?”, es tikpat labi varu pajautāt citiem – kāpēc jūs elpojat?

Rubrikas: rakstnieki

Lasīt tālāk...

ils

Freds Saberhagens (pilnā vārdā – Frederiks Tomass Saberhagens) ir amerikāņu rakstnieks-fantasts, autors vienām no pašām populārākajām grāmatām zinātniskās fantastikas, fantāzijas un vēsturiskās fantastikas stilā. Viņš ir dzimis 1930. gada 18. maijā, Čikāgā. Beidza Raita-juniora koledžu Čikāgā. Pirms sācis rakstnieka karjeru, dienējis ASV GKS, strādājis civilajā kā elektronikas tehniķis, vienlaikus ar to rakstījis un rediģējis zinātniskos un tehniskos rakstus Britannica enciklopēdijai (no 1967-1973). 1

Lasīt tālāk...

Erma

Margarita Poļakova, spriežot pēc aprakstiem, šobrīd ir kundze mazliet virs četrdesmit, un dzīvo Krievijā, Penzā (kas varētu arī nebūt patiesība, ļoti iespējams, ka viņa dzīvo pašā Maskavā).

Šo autori es uzskatītu par diezgan pretrunīgu. Jā, viņa neapšaubāmi ir pietiekami talantīga, un viņas darbi ir lasīšanas vērti. Bet man ir žēl, ka savu talantu viņa izmanto sava diezgan „izskalotā” saprāta robežās. Viņa ir neapšaubāms totalitāras Lielkrievu Impērijas fans, kas brīžam ļoti spilgti atspoguļojas arī viņas darbos.

Kopumā Margarita Poļakova nav uzskatāma par bieži un daudz publicētu autori. Līdz šim viņai ir izdotas tikai četras grāmata. Vēl ne viena vien ir uzrakstīta, bet tālāk par Samizdatu (www.samlib.ru) nav tikusi. Viņa ir izmēģinājusi sevi mūsdienu mīlestības romānā, dzejā, rakstot grāmatas bērniem, fantāzijas žanrā, un žanrā, kuru varētu nosaukt par „alternatīvo vēsturi”. Īpaši mīļš viņai acīmredzot ir tieši alternatīvās vēstures žanrs, un interesanti, ka viens no viņas romānu varoņiem ir arī mūsu pašu vēsturē pēdas atstājušais Kurzemes hercogs Frīdrihs Ketlers – viņam par godu šobrīd rakstās jau otrais romāns...

Rubrikas: rakstnieki

Lasīt tālāk...

mausns

22.janvāris 2017  

Kad domas lido augstāk par sadzīves līmeņa problēmām, nereti gribas vismaz viegli ieskicēt nākotni. Gan savu, gan tālāku – kas gaidīs mūsu bērnus, mazbērnus, mazmazbērnus… Vai viņi tiešām lidos uz Marsu?

image001

Tikai viena nianse: ja tagad veiktu lidojumu uz Marsu, pirmie kolonisti būtu ne vien fiziski neārstējami, bet arī nespejīgi spriest, turklāt impotenti.

Rubrikas: zinātne kosmoss

Lasīt tālāk...

Erma

Ļoti iespējams, ka krievu fantāzijas žanra lasītāji šo vārdu pat nebūs pamanījuši. Viņa nav bijusi atrodama nekādos topos ne piecdesmitniekā, ne simtniekā. Raksta arī ne pārāk bieži un daudz, un tomēr cienītāju viņai netrūkst, un es arī būšu to skaitā.

Jūlija Fedotova ir viena no noslēpumainākajām krievu mūsdienu autorēm. Nekur par viņu pašu neko neesmu atradusi. Vienīgi, lasot viņas grāmatas, man radās priekšstats, ka viņa pati visdrīzākais ir saistīta ar Krievijas akadēmisko vidi. Meklējot internetā pēc vārda, uzvārda un tēvavārda, visticamākās kandidātes, manuprāt, bija – viena mākslas zinātniece, un viena ģeoloģijas zinātņu kandidāte. Lai gan par to nebūt neesmu pārliecināta – par šo abu sieviešu literārajiem mēģinājumiem dzīves aprakstos nebija ne vārda.

Lasīt tālāk...

mausns

image001Links uz grāmatas Goodreads lapu

Izdevniecība: Penguin Audio

Kā tiku pie šīs grāmatas?

Lejuplādēju no www.

Vērtējums: 4.75/5

Manas pārdomas

Trīs durvis un trīs lozes jeb trīs (varētu debatēt arī, ka četri) cilvēki, kuriem, pašiem to neapzinoties, lemts ņemt dalību misijā, lielākā nekā pati dzīve vai viens indivīds!

Lasīt tālāk...

Erma

Alina Borisova ir mūsdienu krievu fantāzijas žanra autore un šobrīd sarakstījusi piecas grāmatas, no kurām pēdējā pabeigta 2015.gada nogalē. Viena no tām 2017.gada sākumā plāno ieraudzīt dienasgaismu ar nosaukumu „Pilsēta bezdibeņa malā” („Город над бездной”), un vēl viena šobrīd tiek rakstīta - „Uguns karstums jūras plaukstās” („Жар огня в ладонях моря”). Vēl viņai internetā ir lasāmi daži stāsti, kas visi vairāk vai mazāk saistīti ar jau uzrakstīto grāmatu varoņiem. Šobrīd autore publicējas adresē https://prodaman.ru/Alina-Borisova , kurā arī es lasu viņas darbu turpinājumus.

Par viņas talanta cienītāju kļuvu gluži nejauši, kad pirmā no viņas sarakstītajām grāmatām bija vēl tikai pusē. Tā nu gandrīz sešus gadus ar milzīgu nepacietību gaidīju katru nākamo internetā izlikto grāmatas fragmentu. Neapšaubāmi, ka arī ar to pašu, kas jau uzrakstīts, viņa noteikti pelnījusi krietni lielāku popularitāti un atzīšanu, nekā saņēmusi šobrīd.

Lasīt tālāk...