Femuāri - fantāzijas elektroniskie memuāri.
Tags >> filozofija

Par ekstrēmismu.

Autors: Torquemada

Torquemada

"Un kas pie tā ir vairāk vainīgi – "latviešu fašisti", "krievu okupanti" vai varbūt tās politiskās elites abās pusēs, kuras savas vārgās leģitimitātes dēļ nepārtraukti flirtē ar ekstrēmismu?"
/Ivars Ījabs, Rīgas Laiks/

Nesen novēroju, ka jo vecāks es kļūstu, jo vairāk manī palielinās tolerances līmenis. Liekas, ka nav vairs svarīgi, ka kādā sarežģītā jautājumā cilvēkam ir viedoklis, kas atšķiras no manējā, man prieks par to vien, ka cilvēki domā, argumentē savu pozīciju, prot izteikties - tad var norisināties civilizēta diskusija, kas pati par sevi ir pozitīva norise jebkurā demokrātiskā sabiedrībā. 

Galvenais, ka cilvēki domā. Uzsvars uz domā. Diemžēl...ne vienmēr.


 

Nepretendēju uz lielu un absolūtu precizitāti, un izlabojiet mani tur, kur es kļūdos, bet cik es zinu, lietas nav kārtībā. Konkrēti, lietas nav kārtībā ļoti stulbos veidos. Un konkrēti, šādos (kuri ir acīmredzami, ja pielieto nedaudz racionalitātes):

Kāds ir soda mērs par nodokļu nemaksāšanu? Naudassods vai cietumsods. Par kādiem resursiem valsts ceļ un uztur cietumus? Par nodokļu maksātāju naudu. 


Ļaunais varonis labā grupā

Autors: Aiva

Aiva
Tulkojumā izmantoti fragmenti no diskusijām Krasta Krīvu mājas lapā. www.wizards.com
Ļaunais varonis labā grupā

Kāpēc šāds raksts? Iemesls tam ir tāpēc, ka personīgi es uzskatu ka pieaugušu spēlētāju grupā ļauns personāžs var lieliski iekļauties jebkurā partijā un sagādāt prieku un spēles baudījumu visiem – spēlētājam, pārējai grupai un arī spēles vadītājam. Lielākoties gan daudzi spēlētāji saista raksturojumu „E” (ar lielo burtu) ar slepkavu kas apzog un nogalina partijas biedrus un vispār atstāj aiz sevis nebeidzamu līķu virkni. Patiesībā ļauns personāžs, jo īpaši LE personāžs, grupā iekļausies vieglāk un mazāk plosīs partijas biedru nervus kā tipisks CG rakaris, kas regulāri ievāks sev daļu no visas partijas iegūtā laupījuma. Tādēļ arī šī apcere, lai parādītu kā tas ir iespējams nelaupot prieku nevienam.

 

Spēles vadītāju nodaļa Va

 
Tulkots no Krasta Krīvu diskusiju lapu komentāru apkopojuma. Diskusija norisinājās ap 2000-2001 gadiem.

Jāsaka, ka es esmu par to lai DM neapietas ar PC kā ar jēlām olām. Dažreiz, bet ne vienmēr. PC dzīve ir bīstama, un laiku pa laikam pat vislielākā laime izbeidzas.

Ja spēlētājs zina, ka DM viņu pasaudzēs, tad galu galā lieta nonāk līdz Hobbita sindromam. Es to saucu tā tāpēc, ka nesen jau kuro reizi pārlasīju J.R.R.Tolkīna "Hobitu", un ja pieņem to par RPG kampaņu, tad vecais J.R.R.T. ir ļoti piedodošs GM.

Pirmkārt, rūķi un Bilbo drosmīgi iesoļo troļļu lamatās, un visi nonāk viņu gūstā. Turpat viņiem visiem arī būtu jānomirst, ja ne Deus Ex Machina Gendalfa ierašanās... pēc tam DM vēl atalgo viņus ar troļļu īpašumu un maģiskajiem zobeniem.