Femuāri - fantāzijas elektroniskie memuāri.
Tags >> politika

Par ekstrēmismu.

Autors: Torquemada

Torquemada

"Un kas pie tā ir vairāk vainīgi – "latviešu fašisti", "krievu okupanti" vai varbūt tās politiskās elites abās pusēs, kuras savas vārgās leģitimitātes dēļ nepārtraukti flirtē ar ekstrēmismu?"
/Ivars Ījabs, Rīgas Laiks/

Nesen novēroju, ka jo vecāks es kļūstu, jo vairāk manī palielinās tolerances līmenis. Liekas, ka nav vairs svarīgi, ka kādā sarežģītā jautājumā cilvēkam ir viedoklis, kas atšķiras no manējā, man prieks par to vien, ka cilvēki domā, argumentē savu pozīciju, prot izteikties - tad var norisināties civilizēta diskusija, kas pati par sevi ir pozitīva norise jebkurā demokrātiskā sabiedrībā. 

Galvenais, ka cilvēki domā. Uzsvars uz domā. Diemžēl...ne vienmēr.


Viltus demokrātija?

Autors: mausns

Rubrika: politika

mausns

Oskara Lūša raksts portālā apollo.lv. Nu ļoti sasaucas ar Torqemadas un Talismana femuāru ierakstiem.

20.februārī notika domubiedru grupas «KOPA» organizētā konference «LATVIJAS NĀKOTNE. MŪSU ATBILDĪBA UN LĪDZDALĪBA. Gatavojamies 10. Saeimas vēlēšanām». 

Konferenci atklāja namatēvs – RTU rektors I.Knēts, bet jau kā nākamais uzstājās tautā mīlētais režisors Jānis Streičs, kura runas vadmotīvs mani šokēja. J.Streičs minēja, ka ir jāatmet jebkādas ilūzijas un naivums, ka politiķi var būt godīgi. Vēl traģiskāk – godīgumu taču nevarot izmērīt, atšķirībā no svara un citām «mērāmām kategorijām». Godājamā režisora daiļradi neviens neapstrīd, tomēr šāda nostāja pret politiķiem ir apšaubāma.


 

Nepretendēju uz lielu un absolūtu precizitāti, un izlabojiet mani tur, kur es kļūdos, bet cik es zinu, lietas nav kārtībā. Konkrēti, lietas nav kārtībā ļoti stulbos veidos. Un konkrēti, šādos (kuri ir acīmredzami, ja pielieto nedaudz racionalitātes):

Kāds ir soda mērs par nodokļu nemaksāšanu? Naudassods vai cietumsods. Par kādiem resursiem valsts ceļ un uztur cietumus? Par nodokļu maksātāju naudu.