ils

Stenlijs Veinbaums. Marsa odiseja

“Šis stāsts “uzspridzināja” zinātniskās fantastikas lauciņu kā granāta. Ar vienu pašu stāstu Veinbaums iekļuva pasaulē labāko zinātniskās fantastikas rakstnieku pulkā, un gandrīz katrs šī žanra autors ir centies viņu imitēt.” (Aizeks Azimovs)

Kad viņa lidaparāts avarē Marsa tuksnesīgajos plašumos, astronauts Diks Džarviss sastopas ar savādo citplanētieti Tvīlu un tikko pamanās viņu izglābt no nezināma briesmoņa. Abi kopīgi dodas atpakaļ pie saviem biedriem, ceļā sastopot gan bezgalvu būtnes, kuras sazinās telepātiski, gan dīvainus silikona radījumus, kas dzīvo miljoniem gadu.

http://jumava.lv/jaunumi/item/1273-stenlijs-veinbaums-marsa-odiseja.html

Linda Marija Kundziša. Rudens lauskas

Rubrikas: literatūra

Lasīt tālāk...

ils

5 neizskaidrojamas būtnes, kas nofilmētas video.

Laiku pa laikam no dažādām pasaules malām pienāk ziņas par nepazīstamām būtnēm. Kāds makšķerēšanas laikā ieraudzījis ezerā briesmoni, kāds savā pagalmā uzgājis milzīgas cilvēka pēdas. Parasti mēs pret tādu informāciju izturamies skeptiski. Vai maz pasaulē jokdaru? Sekojošo ierakstu autoriem ir paveicies, pie rokas izrādījusies videokamera, viņiem izdevies monstrus nofilmēt. Varbūt zinātnieki spēs racionāli izskaidrot šos satraucošos kadrus, vai arī - nāksies atzīt, ka zinātnei visi radījumi vēl nav zināmi.

http://www.morediva.ru/5-neobyasnimyh-sushhestv-snyatyh-na-kameru/

5 pasaules bīstamākie augi.

Lasīt tālāk...

ils

NASA plāno beigt SKS ekspluatāciju 2024. gadā, taču stacija netiks pamesta. Radusies doma izīrēt stacijas telpas privātām organizācijām. Tas ļaus uzturēt staciju orbītā vēl ilgāk.

Ķīna gatavojas sūtīt uz Marsu automātisko starpplanētu staciju un ir izsludinājusi Vispasaules konkursu tās emblēmai. Tāpat, arī pirmo reizi ir kļuvis redzams, kā stacija izskatīsies.

Kanādiešu kosmiskā aģentūra (KKA) izsludinājusi konkursu uz savu astronautu vietām. Jaunajā atlasē ir pieteikušies 3772 cilvēki (no tiem 69% vīriešu, 24% - sievietes, bet 7% savu dzimumu nav norādījuši). Tikai 374 cilvēki no tiem pašlaik dzīvo Kanādā. No 1983. gada KKA ir atlasījusi 12 astronautus, 8 no tiem ir piedalījušies 16 starptautiskos, kosmiskos lidojumos.

Rubrikas: kosmoss

Lasīt tālāk...

ils

Saskaņā ar ekspertu datiem, persona, kura 2015. gada jūnijā apmeklēja Itāliju (tika iegūti matu un sviedrutauku paraugi no pirkstu nospiedumiem), - nav Vladimira Putina meitu ģenētiskais tēvs.

Putina meitu ģenētiskā materiāla paraugi bija iegūti jau agrāk, kad viņas devās ārzemju braucienos.

Arī Krievijas līdera agrāk iegūtie ģenētiskie materiāli (2007.-2008.) - nesakrīt ar tagadējiem paraugiem, respektīvi, Vladimira Putina lomu publikā tēlo nenoskaidrota persona.

Lasīt tālāk...

ils

Sari Luhtanena, Mīko Oikonens. Nimfas. Astartes mezgls

Kopš pēdējā mēness aptumsuma ir pagājis gads. Nimfai Didi ir jauna dzīve un jauna identitāte: Destinē Dulluēna dzīvo studentu dzīvoklī Budapeštā, un viņai ir trakulīgas attiecības ar Samuelu Koski.
Kādu dienu Didi negaidīti sastop savu pusaudzes gadu terapeiti Karolīnu, kura brīdina Didi par pārdabisku būtni, kas cenšas pārveidot kādu nimfu par ideālu savas iekāres objektu.
Karolīnu nežēlīgi nogalina Didi acu priekšā, un viņa ir spiesta lūgt nimfu Kati un Nadjas palīdzību. Pamazām Didi atklāj, ka itin neviens nav tas, par ko uzdodas — arī viņa pati ne.
"Nimfas. Astartes mezgls" turpina spraigo, seksuālas enerģijas piestrāvoto stāstu par pārdabiskajām būtnēm — nimfām un satīriem —, kas slepus turpina dzīvot mūsu vidū.
No somu valodas tulkojusi Lelde Rozīte.

Rubrikas: literatūra

Lasīt tālāk...

ils

1.

Pēc autora Nikolaja Karajeva domām tas ir labākais raksts krievu valodā par Edmundu Hamiltonu - kosmiskās operas klasiķi.
Ровно год назад на сайт "МФ" выложили статью вашего непокорного про Эдмонда Гамильтона. Я рискну сказать, что как статья про Филипа К. Дика - лучшая из существующих, так и эта статья - лучший на сегодня текст про Гамильтона; но тут скорее по недосмотру - как ни странно, никто не взялся хотя бы собрать и систематизировать имеющийся материал, не говоря о чем-то большем. Но это в принципе беда: кому интересны фантасты _на самом деле_?

Lasīt tālāk...

ils

 Linda Nemiera. Sofijas noslēpums

Veronika, diplomēta vēsturniece un gide, dodas tikties ar bērnības draudzeni un studiju biedreni Marutu, bet paļaujoties mirkļa impulsam, nonāk sava mūža lielākajā piedzīvojumā.

Draudzenes sabiedrībā jaunā sieviete ceļo uz Stambulu. Bosfora līča krastā noskaidrojas, ka Maruta šajā pilsētā plāno ne vien atpūsties un apmeklēt greznās mošejas un pilis, bet arī atklāt kādu senu noslēpumu, kuru glabā Svētās Sofijas katedrāle.

Veronika un Maruta vēl nenojauš, ka viņām pa pēdām no Rīgas ir devies svešinieks, kurš darīs visu, lai no šīs mistērijas netiktu notraukti aizmirstības putekļi.

Piedzīvojumi vedīs abas vēsturnieces no saulainās Stambulas uz rožu smaržas ieskauto Bulgārijas galvaspilsētu Sofiju, liekot vairākkārt apšaubīt – vai atklājums ir riska vērts?

Vai Sofija izpaudīs savu noslēpumu?

Linda Nemiera (1981) Latvijas Universitātē studējusi vēsturi un vadības zinības, daudzus gadus strādājusi mārketinga jomā. Līdz šim rakstniece ir pārstāvējusi fantāzijas žanru, kurā iznākušas jau piecas grāmatas (“Vilcenes stāsts”, “Septiņi”, “Lidojums”, “Kaķa lāsts” un “Kaķis maisā”). Par pirmo darbu “Vilcenes stāsts” autore saņēma “Lielo lasītāju balvu 2011”. Linda Nemiera bija starp desmit bibliotēkās lasītākajiem autoriem arī 2012.gadā.

Rubrikas: literatūra

Lasīt tālāk...