mausns

Šis nu ir pēdējā stopēšana uz ventiņpusi, arī uz Miķeļtorni un kopā ar muminu. Un laikam jau nu vismazāk ko teikt.

Mēs pirmsjāņu nedēļu nodzīvojām pie Ventas upes, 6 kilometrus no Zlēkām. Orientieris: 20 kilometrus aiz Kuldīgas, Kuldīgas – Ventspils ceļa virziens.

Jāņu dienas rītā – lēmums, ka jābrauc uz Miķeļtorni līgot. Ap 12.00, sagaidījuši, ka rīta līņājošais lietus beidzas, izgājām no mājas, lai nu „kājotu” 6 kilometrus uz to pašu Kuldīgas – Ventspils šoseju, vietu, kur uz šīs šosejas autobusa pietura.

Kad līdz pieturai bija palikuši 2 kilometri un sākas ceļa nogrieznis, kas vijas pa klaju lauku, sākās LIETUS, kas tiešām BIJA lietus. Kārtīgām, lielām lietuslāsēm, brīžiem tāds, ka īsti nevarēja redzēt, kas notiek pāris soļus tālāk.

No sākuma spriedām, ka lietu pārlaidīsim, noslēpušies zem tilta pāri Ventai. Bet tad izlēmām, ka tomēr, tādi slapji jau līdz ādai, turpināsim ceļu līdz autobusa pieturai. Nevar jau zināt, cik ilgi lietus turpināsies, un autobusu palaist garām arī negribējās. Jo nākamais būtu tikai pēc stundām trim.

Pulksteni mobilajā telefonā apskatīties bija pagrūti – pirmkārt, rokas uz viss pārējais slapjš un mobilais kaut kur mugursomā; otrkārt – viņam baterija nosēdusies un uzlādēt nav iespējams.

Kad nonācām pie pieturas un bijām jau zem pieturvietas nojumes, lietus, kā apdomājies, arī sāka mitēties.

Mēs nu sameklējām cigaretes, kuras bija tālredzīgi iepakotas maisiņā, ietītas džemperī un mugursomā ieliktas tādā vietā, kur „no augšas” mitrums vismazāk tiek klāt. Un sākām gaidīt autobusu, aiz „gara laika” mēģinot nostopēt kādu mašīnu uz Ventspili. Ja nu paveicas un mēs ātrāk tiekam uz priekšu?

Un mums paveicās.

Mūs, tādus pavisam žļurkstošus un pilošus, tikko žūt sākušus, savā mašīnā uzņēma precēts pāris no Ventspils.

Aizpļāpājāmies.

Aizpļāpāšanās rezultāts – mūs Ventspilī pieveda pie veikala, lai mēs varētu iepirkt pārtiku un dzeramo Jāņu vakaram un aizveda līdz pašam Miķeļtornim, puskilometru no tās vietas, uz kuru mums bija jānokļūst.

Njā. Skaisti.

Katrā gadījumā varu silti ieteikt stopējot ceļot uz un ap Ventspili. Ventiņi ir atsaucīga un viesmīlīga tauta.

Rubrikas: ceļojumi
Apspriest forumā

Līdzīgi raksti :

» Drīz ceļojumi laikā kļūs par realitāti.

Par to paziņoja Grifita Universitātes (Austrālija) zinātnieki, kuru darbi jau parādījušies zinātniskos izdevumos ārzemēs.Speciālisti ir pārliecināti, ka paralēlās pasaules ir reālas, tāpēc nākotnē ceļojumi laikā būs pilnīgi...

» Stopēšana uz ventiņpusi. 3-ais brauciens

Trešais brauciens bija 2007. gada 30. decembrī.  Jau ar citu kompāniju.Pamostoties 30. decembra rītā (ja par rītu var nosaukt plkst. 14.00), mums ar muminu ienāca prātā fiksideja – jauno gadu jāsagaida Miķeļtornī, miestiņā pie...

» Stopēšana uz ventiņpusi.1-ais brauciens.

Jau uzreiz lūdzu piedošanu cilvēkiem, ko šeit pieminēšu, ja būšu viņus kā aizskārusi. Šaurā lokā šie stopēšanas braucieni jau ir stāstīti un pārstāstīti ar smaidu sejā. Tajā brīdī smaids nerosījās.Pirmais stopēšanas...

» Stopēšana uz ventiņpusi. 2. brauciens

Jāpiezīmē, ka šim un nākošajiem braucieniem ar fantāziju, fantastiku un tām saistītām aktivitātēm ir maz sakarības. Vienojošais faktors ir brauciena vieta, reģions.Uzreiz pasaku – šis brauciens šajā ciklā ir brauciens no...