ils

Sastādītāja Bārbala Simpsone. Latviešu šausmu stāsti

Rožu krūms, kas draud iznīcināt savu dārznieku...
Noslēpumains jātnieks, kurš nemet atspulgu upes ūdeņos...
Baltā sieva, kas spokojas teātra aizkulisēs...
Pelēks T krekls, kuru uzvelkot, notiks nelaime...

Tie ir tikai daži no tēliem, ar kuriem lasītājus pārsteigs, valdzinās un biedēs pirmā latviešu autoru šausmu stāstu izlase “Latviešu šausmu stāsti”.

Krājumā iekļauti divdesmit stāsti, kas tapuši visa 20. gadsimta garumā; meistarīgus vēstījumus šajā žanrā radījuši tik atšķirīgi rakstnieki kā Augusts Saulietis, Aleksandrs Grīns, Jānis Ezeriņš, Vizma Belševica, Vladimirs Kaijaks, Dagnija Zigmonte, Guntis Berelis, Ralfs Kokins, Ieva Melgalve un Andris Zeibots.


Latviešu autoru iztēlē rosās visdažādākie baiļu atveidi: gan spoki, veļi un milzu zirnekļi, gan kaimiņmājas pagalma bērni un kāds pavisam parasts kabatas nazis... Kurzemes ciematos klejo rēgi, kādā Rīgas augstceltnē pulcējas vampīri, bet Centrāltirgū iegādāts spogulis rāda pavisam citu realitāti...

Un nu arī tev, lasītāj, pienācis laiks iegremdēties autoru iztēles tumšajos bezdibeņos, lai uzzinātu: kas tad īsti ir latviešu lasītāja “baiļu faktors”?

http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/131613-latviesu_sausmu_stasti.html

Ingo Zīgners. Mazais pūķis Kokosrieksts

Kokosrieksts ir drosmīgs, atjautīgs un zinātkārs ugunspūķītis, kurš kopā ar saviem vecākiem dzīvo uz vēl neatklātās Pūķu salas tālu okeānā. Kā jau visi mazie pūķi, arī viņš mācās spļaut uguni un lidot, lai ziemā varētu doties līdzi pieaugušajiem uz Vasarīgo salu baudīt sauli un siltumu. Taču iemācīties lidot nav tik vienkārši... Kā Kokosrieksts, nemācēdams lidot, tomēr pamanās nokļūt Vasarīgajā salā, un par citiem mazā pūķa un viņa draugu aizraujošajiem piedzīvojumiem varat lasīt šajā bilžu grāmatā.
Tulkojusi: Līga Lediņa. Datorgrafiskais noformējums: SIA "Grāmata".

http://www.janisroze.lv/lv/jana-rozes-apgads/jra/berniem-un-jaunusiem/mazais-pukis-kokosrieksts.html

Patriks Ness. Septiņas minūtes pēc pusnakts

Briesmonis ieradās pēc pusnakts. Tā jau briesmoņi parasti dara.Bet ne jau briesmoni Konors O’Mailijs bija gaidījis. Viņš bija gaidījis vienu no saviem murgiem: to, kas viņam rādījies gandrīz katru nakti, kopš mamma uzsāka ārstniecības terapiju, to, kur ir tumsa, vējš un kliedzieni...Briesmonis tomēr ir citāds. Viņā ir kaut kas sens, kaut kas mežonīgs. Un viņš vēlas no Konora kaut ko briesmīgu.
VIŅŠ VĒLAS PATIESĪBU.

Apvienojoties diviem Kārnegija balvas ieguvējiem, Patriks Ness savērpj neparasti aizkustinošu stāstu par mīlestību, zaudējumu un cerību, kam pamatā ir Šivānas Doudas ideja – autores priekšlaicīgā nāve neļāva viņai šo grāmatu uzrakstīt pašai.No angļu valodas tulkojusi Daina Ozoliņa.

http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/110686-septinas_minutes_pec_pusnakts.html

Tobijs Ibotsons. Mauntvudas spoku skola

“Grāmatā dzirkstīt dzirkstī asprātība, oriģinalitāte un valda īpaša jautrība.”

Amanda Kreiga

Dižās Raganas, Mauntvudas spoku skolas dibinātājas, šajā ārkārtīgi slepenajā mācību iestādē audzēkņus skolo vissmalkākajās spokošanās prasmēs. Kaut arī Smirdīgais Druīds, Bezkājainais Karavīrs un Banšija Vera ļoti cenšas būt šausminoši, viņu pašu bailes tiem neļauj nevienu pa īstam izbiedēt.

Bet tad skolā ierodas divi bērni. Daniels un Šarlote te meklē palīgus, kas tiktu galā ar vareniem un nekrietniem pretiniekiem.

Bariņš drosmīgu spoku auj kājas uz cīņu, bet vai viņi visu nepadarīs vēl ļaunāku?

Tobijs Ibotsons ir godalgotās rakstnieces Evas Ibotsones vecākais dēls. “Mauntvudas spoku skola” ir viņa debijas romāns. Tā pamatā ir Evas Ibotsones ideja, ko viņi kopā pirms mātes nāves rūpīgi izstrādāja. Šajā grāmatā jaušama tā pati sirsnība, humors un dzirksts, kas caurauž arī Evas Ibotsones darbus jaunajiem lasītājiem. “Mauntvudas spoku skola” pierāda, ka Tobijs Ibotsons ir jauns stāstniecības talants plašajā bērnu literatūras pasaulē.

Viņš kopā ar ģimeni dzīvo Zviedrijā un raksta, kad vien spēj.

No angļu valodas tulkojusi Laura Romanovska.

http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/111204-mauntvudas_spoku_skola.html

Džo Aberkrombijs. Pusķēniņš

"Pusķēniņš" ir fantāzijas žanra triloģijas "Sašķeltā jūra" pirmā grāmata. Grāmatas galvenajam varonim Jārvi pēc tēva nāves jākļūst par Getlandes ķēniņu. Taču puisis apzinās, ka būs tikai tāds pusķēniņš, jo diemžēl tikai viena roka viņam ir stipra un spēcīga, bet otra – kropla. Varbūt Jārvi varētu pārvaldīt valsti ar prātu vien, jo zināšanu un gudrības puisim netrūkst? Vai Jārvi būs pilntiesīgs ķēniņš, ja pats necīnīsies ar ienaidnieku kaujas laukā? Vai ļaudis viņu cienīs? Sūrs un smags ir norūdīšanās ceļš, taču Jārvi sevi pierāda gan prāta asumā, gan muskuļu spēkā.
Neparedzamiem pavērsieniem bagāts sižets, kur ienaidnieki kļūst par draugiem, bet draugi izrādās ienaidnieki, kur robeža starp labo un ļauno ir tik svārstīga un dažkārt nekas nenotiek tā, kā mēs gaidām.
Spēcīgi tēli, intrigas un atrisinājumi...

"Dinamisks stāsts par nodevību un atriebi. Tas mani aizrāva no pirmās lappuses un nelaida vaļā." (Džordžs R. R. Mārtins.)

Sagatavošanā arī triloģijas otrā grāmata “Puspasaules”.

No angļu valodas tulkojusi Ligita Lukstraupe.

http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/112629-puskenins.html

Dīns Kūncs. Bezgrēcīgie

Edisons Gudhārts – jauns vīrietis – dzīvo vientulībā zem pilsētas, kāda sākotnēji nezināma iemesla dēļ sabiedrības izstumts un vajāts. Ja kāds Edisonu pamanītu, tas viņam nestu nāvi. Gvineta – savādā nāvē bojā gājuša miljonāra meita – uzturas noslēgtībā, slēpdamās no ienaidniekiem, kuri atraduši viņu, nepazīs žēlastības.
Saikne starp šiem šķietami tik dažādajiem cilvēkiem ir dziļāka par traģēdijām, kas izpostījušas viņu dzīvi. Kaut kas varenāks par aklu nejaušību – un ne mazāk varens par likteni – saved abus kopā šajā pasaulē, kuras stundas jau ir skaitītas.
Romānā “Bezgrēcīgie” bestselleru autors Dīns Kūncs mistēriju, spriedzi un skaudru cilvēka dvēseles izpratni sapludina meistarīgi veidotā stāstā, kas radīs atbalsi ikviena lasītāja sirdī.

No angļu valodas tulkojusi Ina Strautniece.

http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/113863-bezgrecigie.html

Maikls Manns. Demokrātijas tumšā puse

Michael Mann. The Dark Side of the Democracy: Explaining Ethnic Cleansing 

This comprehensive study of international ethnic cleansing provides in-depth coverage of its occurrences in Armenia, Nazi Germany, Cambodia, Yugoslavia, and Rwanda, as well as cases of lesser violence in early modern Europe and in contemporary India and Indonesia. After presenting a general theory of why serious conflict emerges and how it escalates into mass murder, Michael Mann offers suggestions on how to avoid such escalation in the future. Michael Mann is the author of Fascists (Cambridge, 2004) and The Sources of Social Power (Cambridge 1986).

https://www.amazon.com/Dark-Side-Democracy-Explaining-Cleansing/dp/0521538548/

Grāmatas izdevumam krievu valodā ir izvērsts priekšvārds ar aktualizētiem notikumiem.

Эта книга представляет новую теорию этнических чисток, основанную на их самых страшных проявлениях - геноцидах эпохи колониализма, геноциде армян, нацистском Холокосте, геноцидах в Камбодже, Югославии и Руанде, а также на более "мягких" примерах (Европа раннего Нового времени, современная Индия и Индонезия).

Истребление народов представляет собой феномен Современности - "темную сторону демократии". Оно происходит там, где демос (демократию) путают с этносом (этнической группой). Опасность возникает, когда два соперничающих этнонациональных движения претендуют на то, чтобы создать свои государства на одной и той же территории. Эскалация не является простым результатом действий "злых элит" или "примитивных народов". Она происходит в результате сложных процессов взаимодействия между лидерами, активистами и группами, поддерживающими этнический национализм.

Понимание этих сложных процессов может способствовать выработке политики, предупреждающей этнические чистки в будущем.

Майкл Манн - профессор социологии Калифорнийского университета в Лос-Анджелесе. Он автор книг "Истоки социальной власти" (в 4 томах, Cambridge, 1986-2012) и "Фашисты" (Cambridge, 2004).

В 2006 году книга М. Манна "Темная сторона демократии. Объяснение этнических чисток" была удостоена премии Barrington Moore Award, присуждаемой Американской социологической ассоциацией за лучшую книгу в области сравнительной и исторической социологии.

http://www.ozon.ru/context/detail/id/137679453/

Braians Kokss, Džefs Foršovs. Kvantu Visums

Brian Cox, Jeff Forshaw. The Quantum Universe: (And Why Anything That Can Happen, Does)

In The Quantum Universe, Brian Cox and Jeff Forshaw approach the world of quantum mechanics in the same way they did in Why Does E=mc2? and make fundamental scientific principles accessible—and fascinating—to everyone.

The subatomic realm has a reputation for weirdness, spawning any number of profound misunderstandings, journeys into Eastern mysticism, and woolly pronouncements on the interconnectedness of all things. Cox and Forshaw’s contention? There is no need for quantum mechanics to be viewed this way. There is a lot of mileage in the “weirdness” of the quantum world, and it often leads to confusion and, frankly, bad science. The Quantum Universe cuts through the Wu Li and asks what observations of the natural world made it necessary, how it was constructed, and why we are confident that, for all its apparent strangeness, it is a good theory.

The quantum mechanics of The Quantum Universe provide a concrete model of nature that is comparable in its essence to Newton’s laws of motion, Maxwell’s theory of electricity and magnetism, and Einstein’s theory of relativity.

https://www.amazon.com/Quantum-Universe-Anything-That-Happen/dp/0306821443

Christopher Frayling. Vampyres: Lord Byron to Count Dracula

 

Vampire literature is an amazingly varied genre of writing, providing elements of everything from the penny dreadful horrors to powerful doses of myth and eroticism. Because it contains its own mythology and its own set of rules, it has also proved a psychologically attractive genre for many writers from its Romantic inception to the present day. This anthology includes Bram Stoker's detailed research notes for "Dracula", the culmination point of vampire literature. The author has written a full introduction, exploring the historical and imaginative implications of vampire mythology in the arts from the medieval Count Vlad to President Ceaucescu.

https://www.amazon.com/Vampyres-Lord-Byron-Count-Dracula/dp/0571167926

Christopher Dell. Monsters: A Bestiary of the Bizarre

This book explores monsters through the ages and throughout the world. With a brilliant set of bizarre and fantastical illustrations, "Monsters" provides a dark yet engrossing visual history of fearsome beasts from every age and culture. Christopher Dell investigates what the existence of monsters even if only in our heads says about humankind, and explores such questions as how monsters have survived the millennia; why they are universal; and, why we find the same one-eyed giants in Japan and in ancient Greece, or the same dragons in Europe and China.

https://www.amazon.com/Monsters-Bestiary-Bizarre-Christopher-Dell/dp/0500238766

Leons Rozenblūms. Astronauti. 50 stāsti par kosmosa iekarotājiem

Леон Розенблюм. АСТРОНАВТЫ 50 рассказов о покорителях космоса

За почти 55 лет пилотируемой космонавтики полеты в космос совершили 540 человек. Из них 119 – граждане СССР/России, 335 – США, 86 – других стран (на 1 августа 2015 года).

И если биографии советских/российских космонавтов (по крайней мере, совершивших полеты в ХХ веке) в литературе на русском языке так или иначе освещены, то с иностранными покорителями космоса всё сложнее. За исключением Нейла Армстронга и Тома Стаффорда, первых космонавтов Франции и участников полетов по программе «Интеркосмос», эти имена широкому русскому читателю не говорят почти ничего. В советскую эпоху об этом умалчивалось по идеологическим соображениям, а потом космическая тематика перестала быть захватывающей и стала уделом профессионалов и небольшого отряда энтузиастов.

В этой книге практически впервые сделана попытка рассказать на русском языке о судьбах некоторых покорителей космоса из Соединенных Штатов Америки, Европы, Китая и некоторых других стран. Среди них и прославленные «лунопроходцы», и первые представители своих государств, поднявшиеся на орбиту, и гораздо менее известные публике «обыкновенные» современные астронавты. Некоторые из них погибли при выполнении космических программ... Да, не все они – всемирные знаменитости, но все, без сомнения, – отважные люди, превосходные профессионалы и честные труженики, преданные своему делу.

Автор надеется, что его книга окажется интересной как любителям космонавтики, так и широкому читателю.Леон Розенблюм

P.S. Связаться с автором по вопросам приобретения книги можно по его электронному адресу - leon-ro-at-012.net.il (при отправке письма знаки -at- замените на стандартный знак @ ).

http://www.astronaut.ru/promo.htm

Rubrikas: literatūra
Apspriest forumā

Līdzīgi raksti :

» Troņu spēles pusaudžiem

Bottom of FormLai arī apsolīju pats sev, ka grāmatu triloģijas vairs nelasīšu, pateicoties literatūras blogeru pozitīvajām atsauksmēm, sāku lasīt jaunu triloģiju, kura, cerams, noturēs manu uzmanību līdz trešās grāmatas beigām....

» Bārbala Simsone – Latviešu šausmu stāsti

Links uz grāmatas lapuIzdevniecība: Kā tiku pie šīs grāmatas?Pateicoties Spoku nakts apmeklējumam! (:Vērtējums: 3.75/5Manas pārdomasJau pirms pirmā stāsta lasīšanas gatavojos, ka nu tādi klasiski šausmīgi un līdz kaulam...

» Priekšvārdi "Tumsas radurakstiem". Kas tā tāda?_1

Dēvids Hārtvels kādreiz sastādīja slavenu šausmu literatūras antoloģiju, kas veltīta tam šī žanra literatūras posmam, kad rakstnieki galvenokārt, rakstīja stāstus, nevis romānus. Antoloģija, oriģinālā - "The Dark Descent"....