ils

Ieva Melgalve. Mājas bez durvīm.

Bruonu pilsētā Grāa noslēpumainā kārtā tiek nogalinātas vienkāršo ļaužu sievietes un pat kāda jauna burve. Kurš ir vainīgais – galvaspilsētas mags Rems vai svešzemniece Vega, kura kopš ieceļošanas šajā pilsētā ir centusies turēties savrup? Vadošajiem burvjiem taisnīgums nav svarīgs – viņiem pietiek ar to, ka izdzīvo viens. Stiprākais, viltīgākais, izturīgākais. Un tādēļ Vega un Rems cietuma noslēgtībā izcīna klusu un nežēlīgu cīņu, ik mirkli saskaroties ar briesmīgāko sodu, ko iespējams piespriest magam: vientulību.

Vai Vega spēs saglabāt veselo saprātu, vēl reizi pārdzīvojot pēdējo mēnešu notikumus – pārāk īso un mulsinošo draudzību ar Ogvenu, Grāas maģiju, kurā vienkāršo cilvēku pazemošana kļūst par aizraujošu spēli, un bijušā – vai varbūt esošā? – vīra Dāra pēkšņo ierašanos Grāā šķietami tikai tādēļ, lai liecinātu pret Vegu?

„Mājas bez durvīm” ir turpinājums grāmatai „Mirušie nepiedod” (2013), bet to var lasīt, arī, nezinot pirmās grāmatas notikumus. Pietiks ar to, ka zināsiet – šajā pasaulē emocijas ir maģija, un šī maģija spēj gan izglābt, gan nogalināt.

“Šīs grāmatas pasaulē, kurā atpazīstami seni mīti un arhetipi, kā arī nojaušamas laikmetīgas zināšanas, burvji smeļas spēku no citu emocijām un manipulē ar tām. Norisinās aizraujošs psiholoģisks detektīvstāsts, kuru iespējams uztvert arī kā dziļu cilvēka iekšējās pasaules un visas sabiedrības vērojumu – tik pazīstamas brīžiem šķiet aprakstītās norises.”

Anna Auziņa, dzejniece, literatūrzinātniece

“A-hā!

Jūs domājat: romantika un burvestības? Aizmirstiet! Jūs gaida psiholoģisku peripetiju purvs un hormonu jūklis. Cerat: maģija palīdzēs jūsu dvēseles staignājā? Nē. Te ir tikai vientulība. Tā pati, kas pavada meitenes, kuras pusnaktī planē ar skrituļslidām pilsētas ielās vai vēlā vakara stundā dodas pa lauku ceļu.

Ieva Melgalve, iespējams, ir šobrīd spēcīgākā fantāzijas žanra feministiskā virziena autore latviešu literatūrā. Šis romāns var patikt vai nepatikt, bet tas ir smeldzīgi emocionāls.”

Imants Belogrīvs, izdevējs, kritiķis

Latviešu rakstniece Ieva Melgalve (1981) raksta fantastikas un fantāzijas žanros. Jau izdotas grāmatas „Mirušie nepiedod”, „Bulta, Zvaigzne un Laī” un „Mēness teātris” .

http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/136744-majas_bez_durvim.html

Pīrss Brauns. Rīta zvaigzne (Sarkanā sacelšanās 3).

Sarkanā sacelšanās aizrāva lasītājus un pieteica jaunu, talantīgu autoru. Zelta dēls mainīja spēles noteikumus un pacēla Derova stāstu jaunos augstumos. Tagad iznācis ar nepacietību gaidītais Sarkanās sacelšanās triloģijas noslēgums Rīta zvaigzne.

Derovs būtu dzīvojis mierā, tomēr ienaidnieki nesa viņam karu. Zelta valdnieki pieprasīja viņa paklausību, pakāra viņa sievu un paverdzināja viņa tautu. Tomēr Derovs ir apņēmies stāties tiem pretī. Riskējis ar visu, lai pārveidotu sevi un iefiltrētos Zelta sabiedrībā, viņš ir cīnījies, lai izturētu nežēlīgo konkurenci, kādā tiek audzināti Sabiedrības varenākie karotāji, kāpis pa dienesta karjeras kāpnēm un pacietīgi gaidījis, lai uzsāktu revolūciju, kas iznīcinās hierarhiju no iekšienes.

Beidzot tas brīdis ir pienācis.

Tomēr goda jūtas un atriebības alkas ir spēcīgas abās pusēs. Derovs un viņa ieroču brāļi stājas pretī ietekmīgiem ienaidniekiem, kuri nepazīst ne sirdsapziņas pārmetumus, ne žēlastību. Starp tiem ir arī viņa bijušie draugi. Lai uzvarētu, Derovam nāksies iedvesmot tumsā apspiestos ļaudis saraut važas, pārveidot viņu nežēlīgo valdnieku celto pasauli un kļūt par noteicējiem pār savu likteni, kas tik ilgi liegts un ir pārāk daudzsološs, lai no tā atteiktos.

Par autoru: Pīrs Brauns ir zinātniskās fantastikas uzlecošā zvaigzne. Sarkanās sacelšanās triloģija ir tulkota vairāk nekā divdesmit valodās. Jau pirmajā nedēļā pēc izdošanas Rīta zvaigzne uzšāvās ASV pārdotāko grāmatu topa galvgalī.

http://www.prometejs.lv/

Džeikobs Grejs. Zvērači II: Uzlidojums.

Pēc smagās cīņas, kurā kraukļu zvēracis Krā sakāva Audējvīru, Blekstounas pilsēta beidzot ir atbrīvota no ļaunuma. Bet miers nav ilgs – ierodas Mušu māte, kura kopš Tumšās vasaras ir gaidījusi izdevīgu brīdi, un vēlas iegūt to, kas pieder Krā. Zēnam ir jāmeklē visa iespējamā palīdzība un jāsaņem drosme, lai stātos pretī šai neticami nežēlīgajai ļaundarei.

Džeikobs Grejs ir tikpat noslēpumains kā viņa varoņi. Autors par sevi atklāj vien to, ka dzīvo kādā lielā ASV pilsētā, naktīs staigā pa tās ielām un sacer stāstus. Viņš ļoti mīl dzīvniekus un pats mēdz sarunāties ar kraukļiem... Taču neviens tā arī nezina, vai viņš saprot, ko tie atbild.

No angļu valodas tulkojusi Laura Dreiže.

http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/115729-zveraci_ii_uzlidojums.html

Timotijs Zans. Zvaigžņu kari: Aklā spēle.

Timothy Zahn. Choices of One

Kauja pie Javinas ir beigusies un "Nāves zvaigzne" ir uzspridzināta, taču dumpiniekiem līdz uzvarai vēl ir tālu. Varoņiem izmisīgi ir vajadzīgi resursi, uzticami sabiedrotie un vispirms, jauna bāze. Tāpēc viņi pieņem impērijas gubernatora, kurš nolēmis pāriet dumpinieku pusē, ielūgumu.

Taču nekas nepaliek apslēpts Imperatora uzmanībai, lai izrēķinātos ar dumpiniekiem, ceļā dodas labākais impērijas aģents. Mara Džeida trieciennieku nodaļas "Sodošā delna" vadībā dodas spriest taisnīgu tiesu pār augstu stāvošajiem nodevējiem.

Taču, ne Mara, ne sacelšanās varoņi - Luks Skaivokers, Hans Solo un princese Leja - nezina, cik sarežģītā sazvērestību un nodevību tīklā viņi tiek ierauti, Šajā tālajā Galaktikas sektorā notiek īsts karš un ne jau Alianse te ir galvenā darbojošās persona. Cietsirdīgajam un viltīgajam Neizpētīto reģionu diktatoram vārdā Nuso Esva pretī stājas vienīgais, kurš viņu spēj pievarēt - Impērijas flotes uzlecošā zvaigzne, kapteinis Trauns. Lēmums, ko pieņemtu viens no viņiem, var noteikt visu nākošo galaktiskā konflikta pušu nākotni.

http://azbooka.ru/book/26315.shtml

Dens Saimons. Piektā sirds.

Dan Simmons. The Fifth Heart

1885. gadā vēsturnieka Henrija Adamsa sieva Klovera Adamsa aizdomīgos apstākļos izdara pašnāvību. Balto, anglosakšu protestantu ģimene, no kuras ir nākuši divi ASV prezidenti, vienkārši nespēj apglabāt šo drūmo noslēpumu. Pēc astoņiem gadiem Henrijs Džeimss un Šerloks Holmss ķeras pie Kloveras nāves izmeklēšanas. Dižais detektīvs, izbēdzis no nāves Reihenbahas ūdenskrituma aizā, dodas, vai nu svētceļojumā, vai trimdā pāri okeānam, jo deduktīvā metode viņu ir aizvedusi pie nežēlīga secinājuma: pats Holmss ir tikai literārs personāžs.

Taču, ja tas ir tā, tad, ko lai saka par sevi Holmsa pavadonis, respektabls rakstnieks un dramaturgs, pilntiesīgs abu pasauļu: amerikāņu un britu pilsonis? Ja nu Džeimsam ir gadījies sapīties ar bīstamu trako, kāpēc profesors Moriartijs vēl nav noteicis viņam galīgu diagnozi?

https://fantlab.ru/work234261

Bentlijs Litls. Apdrošinātājs.

Bentley Little. The Policy

Hants Džeksons ir jauns speciālists, nesen šķīries, bērnu nav, aizgājis no laba darba un aizbraucis dzīvot uz citu štatu - ārkārtīgi riskants klients vairums apdrošināšanas kompānijām. Taču ASV bez labas apdrošināšanas polises dzīvot nevar. Te - patiešām veiksme! - viņš atrod vienu kantori, kas gatavs apdrošināt viņu visiem gadījumiem ar vislabākajiem nosacījumiem. Vienīgi, kā daudzi pirms viņa, Hants neizlasa "smalko šriftu" līguma beigās...

...Ja apdrošināšanas iemaksas vietā kompānija prasīs no Jums vienalga ko, Jums nebūs tiesību atteikties.

Tāds ir ApDrošiNāšanas noteikums.

https://fantlab.ru/work48068

Džeimss Felans. Cikls "Nolādēto pilsēta".

James Phelan. ALONE: Chasers. Survivor. Quarantine

Austrāliešu skolnieks Džess brauca Ņujorkas metro vagonā un ekskursiju 11. septembra terora aktam veltītajā memoriālā, kad šausmīga sprādziena rezultātā vilciens cieš katastrofu. Dzīve paliek tikai Džess un viņa trīs draugi. Izkļuvuši virszemē, viņi atklāj, ka pilsēta guļ drupās, bet cilvēki, kam izdevies izdzīvot, inficējušies ar šausmīgu vīrusu, kas pārvērsis viņus asinskāros zombijos...

***

Džesa draugi ir gājuši bojā un viņš ir palicis viens milzīgajā, sagrautajā pilsētā, pa tā ielām klaiņo monstru bari, kas gatavi jebkurā mirklī piebeigt viņu. Taču drīz viņš saprot, ka vēl kaut kur ir cilvēki, kas nav inficējušies. Tikai daudzi no viņiem ir vēl bīstamāki par nežēlīgajiem zombijiem...

***

Džess tomēr ir ieguvis jaunus draugus. Tagad Ņujorkā ir izsludināta karantīna, kārtību pilsētā kontrolē armija. Liekas, ka pats šausmīgākais jau ir aiz muguras. taču izrādās, ka galveno kauju par glābšanos vēl nāksies izcīnīt un Džesam tajā būs jāspēlē nebūt ne pēdējā loma.

https://fantlab.ru/work308154

Rubrikas: literatūra
Apspriest forumā

Līdzīgi raksti :

» Tikšanās ar rakstnieci Lindu Nemieru.

Pie lasītājiem iet sērijas "Kaķa lāsts" otrā grāmata. Kurš vēl nav izlasījis pirmo, grāmatnīcās maz eksemplāru palikuši. Pārējie var lasīt otro grāmatu un gaidīt trešo, ko rakstniece pašlaik raksta, bet pavisam iecerē piecas...

» Pols Stjuarts. Kriss Ridels. Grāmatas bērniem un pusaudžiem.

Ieva Melgalve: Kriss Ridels "Ada un peles rēgs"Slavenākā Stjuarta grāmatu sērija "Malaszemes hronikas". Tās parasti ilustrē viņa līdzautors Kriss Ridels. Jūtama līdzība ar Terija Pračeta "Plakano pasauli", anturāžā, arī apstāklī,...

» Pīrss Brauns “Rīta zvaigzne”

November 10, 2016 Tikai pirms nepilna gada  izdevniecības piedāvājums izlasīt nedaudz pirms tulkojuma izdošanas aizsāka manu apsēstību ar šo triloģiju. Izšķirošais moments joprojām spilgti palicis man atmiņā – rudens vakara...