ils

Māra Ozola. Ala.

Sprādziens... Tumsa... Neziņa... Kas notiek? Kur palikuši visi cilvēki? Kad kādas lauku skolas 9. klases skolēni ar savu skolotāju dodas ekskursijā — viņi pat nenojaušs, ka notiks neparedzamais un visiem izdzīvojušajiem būs jāveido jaunā laikmeta sākums...

http://www.jumava.lv/jaunumi/item/1487-m%C4%81ra-ozola-ala.html

Aivars Bērtulis. Mēness ēnu noslēpums.

Stāsta galvenais varonis Bens nonāk uz Mēness un ir spiests doties labirintā, meklējot vienīgo pareizo ceļu uz tā centru, kurā glabājas kristāls — relikvija, kas apveltīta ar milzu spēku. Benam vajadzīgs ne mazums drosmes, atjautības un izturības, lai nokļūtu galamērķī un, pārvarot nāves bailes, glābtu draugu no drošas bojāejas.

Šajā grāmatā lasītājs sastapsies ar cilvēkveidīgiem robotiem un citplanētiešiem un atklās, kā tas gadījies, ka mūsu Mēness nemaz nav dabīgais Zemes pavadonis, bet gan augstas klases kosmiskais kuģis, kas gatavots tālam starpzvaigžņu ceļojumam. Kad Zemei draud katastrofa, miermīlīgie Mēness iedzīvotāji faetonieši palīdzēs cilvēkiem izdzīvot, uzņemot viņus uz Mēness, bet vai izdosies paglābt pilnīgi visus?...

P.S. Manas grāmatas varoņi tikai grib Jums atgādināt, ka arī zem mūsu pelēkajām un brīžiem tik garlaicīgajām debesīm ir vieta piedzīvojumiem, noslēpumiem un dīvainiem notikumiem.

http://www.jumava.lv/jaunumi/item/1420-aivars-b%C4%93rtulis-m%C4%93ness-%C4%93nu-nosl%C4%93pums.html

Gina Viegliņa-Valliete. Atradene un eņģelis.

Beta ir bārene, kuras vecākus noslepkavoja nezināmi ļaundari, meitenei vēl mazai esot. Mīlestības apvīta bērnība Betai ir palikusi sveša pasaule, tikpat sveša kā mātes glāsts. Viņu audzina pamāte — rupja, neizglītota sieviete. Meitene mīlestību meklē pie svešiniekiem, un daži to neliedz gan bērnunamos, gan internātskolā. Sveši cilvēki pamazām iedēsta mazās meitenes sirdī jaunu puķi, kas lēnām izaug, uzplaukst un pārvēršas bijībā pret skaisto.

Taču ir vēl kāds, kas vienmēr ir kopā ar Betu ― viņas Sargeņģelis. Tas ir viņš, kas glābj meiteni dzīves vistumšākajā nestundā... Sargeņģelis nosargā savu Betu, un viņa atgriežas dzīvē, šoreiz daudz stiprāka dvēselē un garā.

— Dievs, Kungs, palīdzi! — Eņģelis iebrēcās un iekrita pasaulē, kurā valdīja tumsa. Izpletis spārnus, viņš lidinājās virs baltā klajuma, virs egļu galotnēm un meklēja savu Cilvēku. Mazo bērnu.

— Garā stipram, mīlošam un vajadzīgam, — viņš nebeidza atkārtot Dieva teikto un skatījās tālumā, kur pletās balti apsnidzis mežs.

http://www.jumava.lv/jaunumi/item/1093-gina-viegli%C5%86a-valliete-atradene-un-e%C5%86%C4%A3elis.html

Grehems Džoiss. Tur, kur beidzas burvestība.

Graham Joyce. The Limits of Enchantment

Meitene ar dīvainu vārdu Grīslis dzīvo Lesteršīras grāfistē. Visu, ko viņa zina, viņai ir iemācījusi Kallenu māmiņa - vai nu vienkārši gudra sieviete, kura vienmēr ir gatava palīdzēt, vai arī īsta ragana. Nakts debesīs var saskatīt pavadoņus, amerikāņi pēc dažiem gadiem ir apsolījuši, ka nosēdīsies uz mēness, kaumiņu fermu ir okupējusi dīvaina, garmataina kompānija, taču Grīslim ir savas rūpes: kā glābties no izlikšanas, kā izcept kāzu pīrāgu ar pareizu mīlestības devu un kā tikt galā ar izbāzīgu baikeri-veģetārieti - tagad, kad Māmiņa ir nokļuvusi slimnīcā un aiznesusi savus noslēpumus sev līdzi?

https://www.livelib.ru/book/1001522647-tam-gde-konchaetsya-volshebstvo-grem-dzhojs

Grehems Džoiss. It kā brīnumu pasaka.

Graham Joyce. Some Kind of Fairy Tale

Tara Mārtina aizgāja pastaigāties pa pavasara mežu un - pazuda bez vēsts. Viņas radi, kaimiņi, policija pārmeklē apkārtni no augšas līdz apakšai, taču neatrod ne vismazākās sešpadsmit gadus vecās meitenes pēdas. Tā kā nav nekādu pierādījumu, tad policija pat centās izsist atzīšanos no Taras iemīļotā - talantīgā ģitārista Ričija, kurš noteikti var kļūt par nākamo rokzvaigzni. Taču paiet divdesmit gadi - un Tara pēkšņi atgriežas. Viņa pilnīgi nav mainījusies, nav novecojusi ne dienu. Un tie stāsti, ko viņa stāsta, var saukt vienīgi par pasakām...

http://www.labirint.ru/books/497999/

Frēnsiss Hārdings. Melu koks.

The Lie Tree

Feitas tēvs ir garīdznieks, ceļotājs un senlietu mīļotājs. Feita dievina tēvu, bet viņš uztic viņai savus slepenos pētījumus. Tēvs ņem viņu sev līdzi uz alu, kur iestāda zemē no tālienes atvesto koku. Tas ir Melu koks. Nākamā dienā tēvs iet bojā un Feitai nākas uzzināt, vai tā bija pašnāvība, vai tomēr slepkavība. Feitai nākas uzsākt spēli un "slēgt norunu" ar melu koku. Strādā tas tā: tā lapiņās ir jāiečukst kaut kādi meli. Pēc tam vajag panākt, lai šiem meliem notic pēc iespējas vairāk cilvēku. Jo vairāk cilvēku noticēs, jo lielāks auglis izaugs uz Melu koka zariem. tad var šo augli apēst un uzzināt patiesību, kas būs samērojama ar meliem, ko esi iečukstējis.

Feitai būs jāuzzina, kādus neticamus melus izdomāja tēvs, gatavojoties uzzināt grandiozu patiesību no Melu koka augļiem.

https://fantlab.ru/work750146

Stīvens Ēriksons. Cikls "Malazanas "Kritušo grāmata".

Ians K. Eslemonts. Cikls "Malazanas impērija".

Steven Erikson. Malazan Book of the Fallen. Ian C. Esslemont. Malazan Empire

Ciklu par Malazanas impēriju kopā izdomāja Ēriksons un Eslemonts, taču pamatu Ēriksons radīja viens - par to kļuva desmit sējumu lielā "Malazanas "Kritušo grāmata". Bez tās Ēriksons sarakstīja vēl vairākus garstāstus, ko pavieno kopējs varonis, un stāstu, bet Eslemonts turpināja paplašināt Malazanas Visumu ar romāniem, kur notikumi un varoņi cieši savijušies ar "Kritušo grāmatu", ko sarakstījis Stīvens Ēriksons.

Tā ir milzīga pasaule.

Pasaule, kur visaugstāk tiek vērtētas divas īpašības, divi spēki - maga vara un karotāja kaujas māksla. Pasaule, kurā varenākā no Impērijām tagad vaid zem bijušās Slepkavu-asasinu ordeņa vadītājas, Imperatrises-uzurpatores varas. Pasaule, kur karaspēki, kas nostājušies jaunās pavēlnieces pusē, iekaro vienu pēc otra Brīvās Pilsētas - taču ir spiesti atkāpties noslēpumainās, necilvēciski varenās karavīru-magu Sārtās Gvardes priekšā.

Pasaule, kur cilvēki piedalās bezgalīgā, nežēlīgā karā... un pat nenojauš, ka šajā karā nesen ir iesaistījušies arī dievi.

Tas, kurš valda pār Ēnu Tukšumu, un tas, kurš no vissenākajiem laikiem rūpējas par slepkavām, sāk paši savu , slepenu spēli.

...Un tad, kad pusaugu meitene pārvēršas pašu lielāko slepkavu, kādu tikai pazinusi pasaule...

... Un tad Monstru-suņu bars, ko sūta Ēnu Tronis, sarīko Impērijas kara nometnē asinspirti...

...Un tad pa slepeniem, maģiskiem ceļiem dodas lelle, kurā ir ieslēgta leģendāra brīnumdara dvēsele...

...Un tad sākas Imperatrises līdzgaitnieces, kura tiek nosūtīta uz dienvidiem, slepenā misija, lai atmodinātu tur dzīvei gadsimtiem gulējušo Seno ļaunumu...

Spēles noteikumus dalībnieki vēl nezina. Spēles likteni izšķirs - Gadījums!

Malazinas pasaule nav tikai Malazinas impērija, Septiņas Pilsētas, Genabaksis un Lefers, tie ir vēl Koreli, Asails un Džakuruku, par kuriem stāsta cits pilntiesīgs pasaules radītājs - Eslemonts.

Viņa rokās ir Vētru Siena, Malazanas sala, Asiņainā Gvarde, Segulehi un daudz kas cits, par ko jūs tikai esat dzirdējuši pieminam vai stāstām leģendās.

Šajā ciklā var sastapt pazīstamus personāžus no Ēriksona darbiem, arī pavisam jaunus, ieradzīt pasauli no pavisam citiem redzes punktiem.

Eslemonta grāmatas ir mazāk saistītas viena ar otru. Katrā no tām tiek stāstīts atsevišķs aizraujošs stāsts. Pagaidām tur ir seši romāni.

Tas ir stāsts, par ko runās vēl ilgi. Un autori nedomā apstāties...

https://fantlab.ru/work322657

Drjū Karpišins. Triloģija "Dārts Beins" (Sabrukuma ceļš. Divu likums. Ļaunuma impērija).

Drew Karpyshyn. Darth Bane: Path of Destruction. Rule of Two. Dynasty of Evil

1032. gadi pirms "Zvaigžņu kariem IV: Jaunās cerības". Stāsts par to, kā Spēka Tumšajai pusei pievienojas un kļūst par Dārtu Beinu cilvēks, kurš nodibina jaunu sithu ordeni, kas kļūst par daudz varenāku kā iepriekšējais un ir daudz ilglaicīgāks. Tieši Dārts Beins ir iemesls tam, ka tiek iedibināts Divu likums un sithi iegūst varu galaktikā.

https://fantlab.ru/work55404

Bleiks Čārltons. Cikls "Zinšu rakstītājs".

Blake Charlton. Spellwright (2010), Spellbound (2011), Spellbreaker (2016)

Tālu dienvidos slejas Zvaigžņu cietokšņa torņi, kur apmāca pašus varenākos magus uz zemes - Zinšu rakstītājus, kuri spēj uz sava ķermeņa izaust rūnas-vārdus, kas pārvēršas par ko vien grib: par zobenu, māju vai spoku. Saskaņā ar kādu senu pareģojumu, jaunajam magam ir lemts kļūt par cilvēces glābēju - Zivju dzeni, saskaņā ar citu - par baiso Vētrasputnu - nodevēju dēmonu klausībā.

Bārenis Nikodims Marka pēkšņi atrodas nāvīgi bīstamu intrigu centrā, kur katram no viņa kaut ko vajag: magiem, kuri ir ieradušies no Trillinoras, noslēpumainai druīdei un bezveidīgai būtnei, kas, liekas, vispār nepieder pie dzīvo pasaules.

Vai tiešām viņš ir leģendārais Zivju dzenis? Vai - sliktāk, Vētrasputns?

https://fantlab.ru/work276718

Autora mājas lapa.

http://www.blakecharlton.com/

Igors Osovins. Mēness slepenās civilizācijas.

В издательстве Эксмо вышла книга Игоря Осовина «Секретная цивилизация Луны». Автор дает свои ответы на многие вопросы и загадки, связанные со спутником Земли. К примеру, на такие: почему США и СССР одновременно свернули свои программы по исследованию Луны? Что можно разглядеть на фотоснимках обратной стороны Луны, засекреченных НАСА? Почему американских астронавтов, возвратившихся на Землю, подвергали сеансам гипноза? О какой угрозе предупреждал людей незадолго до своей смерти Вернер фон Браун, один из основоположников современного ракетостроения, конструктор ракетно-космической техники, работавший сначала на Третий Рейх, а потом на США?

Расследование автора «Секретной цивилизации Луны» приоткрывает тайны, связанные с сокрытием информации о загадочной лунной цивилизации.

http://www.spaceopera.ru/igor-osovin-sekretnaya-civilizaciya-luny.html

Rubrikas: literatūra
Apspriest forumā

Līdzīgi raksti :

» Zobainie cālēni.

Olivjē Laskāra raksts no izdevuma "Junij Erudit", 2016. gada 12. numura.Kādam amerikāņu zinātniekam galvā radās neprātīgs plāns: viņš nolēma no vistas embrijiem izaudzēt... dinozaurus! Nākamie briesmoņi pat ieguva nosaukumu...

» Mēness, Mēness - ceļš ir garš...

Pētera Kurkova raksts no žurnāla "Tehnika - molodeži", 1984. gada 4. numura.Sapnis par lidojumu uz Mēnesi laikam radās vienlaikus par lidojumu kā tādu. Tikko cilvēks sāka apjaust, ka nakts spīdeklis nav caurums debesīs, bet pasaule, kaut...

» Pieci nākotnes scenāriji.

Raksts no žurnāla "Popuļarnaja mehaņika" 2016. gada aprīļa numura.Mēs mīlam vēsturiskas filmas. Taču reālā vēsture - tas drīzāk nav kino, tas ir fotoalbūms. Vienmērīgu kadru ritma vietā mums ir pieejami tikai atsevišķi koši...

» Viņš apsteidza laiku.

V. Orlova raksts no žurnāla "Tehnika - molodeži", 1972, gada 1. numura.Herbertam Velsam ir nostiprinājusies "trakāko fantāziju" autora reputācija. Viņa ideju vidū ir daudzas tādas, par kurām vēl ilgi teiks: "tīra fantastika".Vai var...

» Grāmata- Marsiešu hronikas.

 29.June, 2016Nosaukums: Marsiešu hronikas. Autors:Rejs Bredberijs Izdevniecība :Zinātne Gads: 1967 LPP: 336 Sērija:FantastikaspasaulēRay Bradbury - The Martian Chronicles., 1950. Tulkojums latviešu valodā- Maija Andersone un Inese...