ils

Rensoms Rigss. Dvēseļu krātuve.

Piedzīvojumi, kas aizsākās romānā “Mis Peregrīnes nams brīnumbērniem” un turpinājās grāmatā “Pilsēta bez dvēseles”, nonāk līdz aizraujošam atrisinājumam triloģijas noslēguma daļā “Dvēseļu krātuve”. Sešpadsmit gadus vecais Džeikobs atklāj sevī jaunas un varenas spējas un drīz vien ienirst gadsimtu dzīlēs, lai glābtu savus īpatnos draugus no pamatīgi apsargāta cietokšņa. Šajā ceļā Džeikobu pavada Emma Blūma – meitene ar liesmojošiem pirkstu galiem – un suns Edisons Makhenrijs, kura deguns spēj saost nolaupīto bērnu pēdas. No mūsdienu Londonas viņi nokļūst Velna aizas ielu labirintos – Viktorijas laikmeta Anglijas visbriesmīgākajā graustu rajonā. Tieši tur pasaules īpašo bērnu liktenis tiks izlemts uz visiem laikiem. Līdzīgi kā triloģijas iepriekšējās daļās, arī šajā grāmatā rakstnieka aizraujošā fantāzija saplūst ar iepriekš nepublicētām senām fotogrāfijām, radot unikālu lasāmvielu.No angļu valodas tulkojusi Ligita Lukstraupe.

http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/130108-dveselu_kratuve.html

Karls Juhans Valgrēns. Ēnu vīrs.

1970. GADA VASARA. SIEVIETE METROSTACIJĀ NOLAUPA SEPTIŅGADĪGU PUISĒNU. KĀDAS ĢIMENES DZĪVE MAINĀS UZ VISIEM LAIKIEM...
Pagājuši teju 40 gadi. Pazūd ģimenes otrs dēls Jūels, veiksmīgs lielas korporācijas īpašnieks. Policija uzskata, ka Jūels devies prom brīvprātīgi, tomēr viņa sieva tam netic. Viņa uzmeklē Jūela bērnības draugu Deniju Kacu un lūdz palīdzību. Denijs ķeras pie izmeklēšanas un secina, ka Jūela pazušana varētu būt saistīta ar senajiem notikumiem... un drīz vien pats attopas pamatīgā bezizejā.
Denijs Kacs ir spiests bēguļot, bet, lai glābtu dzīvību, nežēlīgā mīkla ir jāatrisina. Kurš nolaupa cilvēkus? Kas ar viņiem tiek darīts? Kāds šodienas slepkavībām sakars ar sen pazudušo puisēnu un vudū rituāliem? No Zviedrijas līdz Dominikānai un Haiti stiepjas pavedieni, kurus pareizi atšķetinot atklājas cits par citu baisāks stāsts.
Karls Juhans Valgrēns (1964) ir zviedru rakstnieks un mūziķis. Saņēmis vairākas literārās balvas, to skaitā par romānu “Den vidunderliga kärlekens historia”, kurš latviešu valodā izdots ar nosaukumu “Gaišreģis”; autors ieguvis arī prestižo Augusta balvu.
No zviedru valodas tulkojusi Ieva Pudure.

http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/103106-enu_virs.html

Džonatans Strens (sastādītājs). Bezgalības mala.

Jonathan Strahan. Edge of Infinity

Grāmata, kas atdzīvina Zelta laikmeta fantastikas optimistisko garu, ir veltīta senajam cilvēces sapnim lidot kosmosā, apgūt citas planētas un pētīt Saules sistēmu. Te, necilvēcīgajos Jupitera apstākļos dzimst jauna cilvēces evolūcijas pakāpe, riskanta afēra pārvēršas par kontaktu ar citu dzīvības formu, mākslinieki kā audeklus izmanto veselas planētas, bet parasta diena kosmisko kuģu vadīšanas instruktoram pārvēršas par īstu trilleri. No postsingularitātes līdz mākslīgā intelekta problēmām, no īstas utopijas līdz jaunām sabiedrības formām – tā visa ir „Bezgalības mala”, stingra zinātniskā fantastika savās visneikdienišķajās un aizraujošākajās izpausmēs. Krājumā publicēti Alistera Reinoldsa, Džeimsa Korija, Hannu Raianiemi, Brūsa Sterlinga, Stīvena Bakstera, Pola Makoulija, Peta Kedigana un citu autoru stāsti.

https://fantlab.ru/work373587

Roberts Džeksons Bennets. Kāpņu pilsēta.

Robert Jackson Bennett. City of Stairs.

Kādreiz Dievības valdīja pār Kontinentu, tātad – pār visu pasauli, Saipura bija tikai apspiesta kolonija bez dievu svētības. Taču bez brīnumiem saipurieši gāja pa tehnoloģiskās attīstības ceļu un rezultātā, ne tikai gāza kontinentālo varu, bet arī nogalināja gandrīz visas Dievības, iegrūžot kontinentu haosā. Viss, ko bija radījušas Dievības, pazuda, pilsētas gulēja drupās, vietējiem iedzīvotājiem aizliedza pētīt savu vēsturi un veikt reliģiozus rituālus. Kad Kontinenta galvaspilsētā Mirgradā noslēpumainos apstākļos mirst saipuriešu vēsturnieks, kurš pētījis vietējās leģendas, uz pilsētu atbrauc Šara Tivani. Oficiāli viņa ir tikai parasts kultūras vēstnieks, bet patiesībā viņa ir viens no pieredzes bagātākajiem Saipuras spiegiem. Viņas uzdevums – atrast slepkavu, taču drīz viņa saprot, ka likmes šajā lietā ir tik augstas, kā nekad agrāk, ka Mirgradā viss nav tā, kā liekas. Te mīt īsti briesmoņi, valda sazvērestības, ticēt nevar pat savējiem, bet ziņas par Dievību nāvi, liekas, ir stipri pārspīlētas.

Katrus piecus-desmit gadus fantāzijas pasaulē parādās romāns, kas ienes jaunu jēgu visā, kas bijis pirms viņa... lūzuma romāns, kur tēmas nozīmīgums un teksta svaigums - apvienojas vienā veselā. "Kāpņu pilsēta" ir tieši tāds romāns. (Sffworld)

https://fantlab.ru/work608096

Brendons Sandersons. Karaļu ceļš (1. grāmata. Vētrasgaismas arhīvi)

Brandon Sanderson.The Stormlight Archive

Tālā pagātnē, kā stāsta baznīcas vēsturnieki, cilvēkus no Tukšumu Nesošajiem aizsargāja Žilbinošo Bruņinieku ordenis, taču pašlaik monstriem vairs neviens netic, bet Žilbinošie ir nodevuši cilvēkus un ir aizgājuši. Tā laikmeta artefaktiem tagad ir liela vērtība, gandrīz kā nelielai karalistei, bet to īpašnieki, kuri karā ir veselas armijas vērti, cīnās viens ar otru par varu.

Visi cilvēki – gan vienkāršie, tumšacainie strādnieki, gan augstdzimušie, gaišacainie lordi – ir pieraduši pie niknām supervētrām, kas nes ūdens masas un zemi, taču tās arī uzlādē ar gaismu dārgās sfēras, vietējās ekonomikas pamatu. Taču tad iesākas Mūžīgā Vētra. Tā atnes sev līdz briesmoņus no pasakām un nāvi visam dzīvajam. Tikai apvienošanās un Žilbinošo atgriešanās dod cilvēkiem cerības uz glābiņu.

Vai cilvēki spēs izturēt cīņā pret ligu, ko pat tās radītājs, Visvarenais dievs, ir zaudējis?

https://fantlab.ru/work224234

Frēnsisa Hārdinga. Dzeguzes dziesma.

Frances Hardinge. Cuckoo Song

Grāmatas sižets balstās uz seniem ķeltu mītiem par samainītajiem. Pēc leģendas, samainītie – ir radījumi, ko tumšie spēki atstāj vecākiem nolaupīto cilvēkbērnu vietā.

Grāmatas varone ir meitenīte Tereze (Trisa), 11 gadu veca. Viņai ir mamma, tētis, māsa Penelope. It kā ideāla ģimene, it kā ideāla māja... Viss it kā labi, tikai kādā reizē Trisa pamostas un jūt, ka viņa nav „īsti pati”. Galva tā kā no vates, visu laiku gribas ēst, māsa skatās uz viņu ar naidu un sauc par „neīstu”, ar viņu runā lelles un manekeni...

Vecāki cenšas to izskaidrot ar parastu drudzī. Taču Trisa saprot, ka viss nav tik vienkārši. Vai viņa ir sajukusi prātā? Vai viņa patiešām nav īsta? Reiz viņa noklausās sarunu, no kuras uzzina, ka „īsto” Terēzi ir nolaupījuši, bet viņa ir tikai – apmainīta lelle, kas sastāv no zariem, lapām un nolaupītās Trisas dienasgrāmatām. Samainītie var dzīvot tikai 7 dienas, bet kas pēc tam? Bojāeja? Terēzei tas ir jānoskaidro, lai glābtos.

https://fantlab.ru/work633975

Gregs Īgans. Pārmaiņu pilsēta.

Greg Egan. Permutation City

Cilvēka vēsture no nemirstības viedokļa. Nemirstība tiem, kuri var atrast to kibertelpā.

Stāsts par cilvēku no redzes punkta – kā sasniegt nemirstību un kā to pārvaldīt. Romāns – svešu dzīvju panorāma un mākslīgā intelekta cīņa: narkomāns izmisīgi cenšas glābt savu mirstošo māti, baņķieris-miljardieris, ko klāj šausmīga nozieguma rētas, mīlnieki, kuriem viņu bezgalīgajā virtuālajā pasaulē ar vienu mīlestību ir par maz...

Un pat vairāk – pati Pārmaiņu pilsēta, kas pilns ar brīnuma sajūtu...

https://fantlab.ru/work49736

Ketrīna Veba, ar pseidonīmu Klēra Norta. Harija Ogasta piecpadsmit dzīves.

Catherine Webb (Claire North). The First Fifteen Lives of Harry August

Vienpadsmito reizi Harija Ogasta dzīve tuvojas beigām. Viņš precīzi zina, kas notiks tālāk: viņš piedzims no jauna, tajā pašā vietā, tajos pašos apstākļos. Vēl – viņš atcerēsies absolūti visu no iepriekšējām dzīvēm. Liekas, ka tā būs vienmēr... Taču pēkšņi pie uz nāves gultas guļošā Harija Ogasta parādās meitene un nodod ziņu: pasaule tuvojas neizbēgamai katastrofai. Tagad Harijam Ogastam, atrodoties pagātnē, ir jānovērš nākotnes notikumi, kas var izmainīt pasaules vēstures gaitu uz visiem laikiem.

https://www.livelib.ru/book/1002001786-pyatnadtsat-zhiznej-garri-ogasta-kler-nortČaks Vendigs. Zvaigžņu kari. Sekas.

(Triloģijas 1. grāmata)

ChuckWendig. Aftermath

Otrā „Nāves zvaigzne” ir sagrauta, Imperators nogalināts un Dārts Veiders satriekts. Impērija cietusi graujošu zaudējumu un Dumpinieku Alianse svin savu izšķirošo uzvaru. Taču cīņa par brīvību vēl nav beigusies. Pēc kaujas pie Endoras Alianse – tagad jau Jaunās Republikas valdība – nodarbojas ar impērijas atlikušo spēku „nomierināšanu”, kas neatzīst jauno varu. Ir jāpasteidzas, pirms tie spēs sagrupēties un dos atbildes triecienu. Pilots Vedžs Antiless izlūklidojuma laikā atklāj, ka attālā planēta Akiva ir kļuvusi par ienaidnieku karaspēku konsolidācijas centru, taču viņš nokļūst gūstā atrāk, pirms spēj paziņot par to Alianses pavēlniecībai. Tagad jaundzimušās Republikas liktenis ir Norras Vekslijas rokās, kura pēc ilgiem gadiem, cīnoties par Galaktikas brīvību, atgriežas pie sava dēla, cerot uz mierīgu dzīvi. Taču tieši viņai ir lemts pārtvert Vedža Antilesa signālu un uzzināt, ka cīņa vēl nav galā...

http://www.ozon.ru/context/detail/id/139108732/

Ādams Nevils. Tiesas dienas.

Adam Nevill. Last Days

Vai jūs kādreiz esat dzirdējuši par māsu Katrīnu un Pēdējo dienu baznīcu? Neatkarīgais režisors Kails Frimens ir izmisis un jau necer, ka atradīs vajadzīgo projektu. Taču, kad Maksimilians Solomons jautā viņam par Pēdējo dienu baznīcu, Kails nolemj, ka fortūna ir pagriezusies pret viņu ar seju. 1975. gadā kults, ko vadīja bēdīgi zināmā māsa Katrīna, nonāca līdz asiņainām beigām Arizonas tuksnesī. Filmēšana ved Kailu uz kulta bāzēm Londonā, Parīzē un beidzot, uz nozieguma vietu. Taču, kad viņš sastopas ar pēdējiem, dzīvi palikušajiem kulta pārstāvjiem, kuri nevienā nodarījumā nav atzinušies desmitiem gadu, filmēšanas laukumā cilvēkus sāk traucēt nesaprotamas parādības. Ko vispār viņiem izdodas uzfilmēt katrā vietā, kas saistīta ar kultu? Biedējoša ārpusķermeņa pieredze un pusnakts vizītes, bijušo kulta pārstāvju negaidītas nāves un šausmīgu artefaktu atrašana, tas viss Kailam drīz palīdz saprast, ka viņš ir iestidzis kulta pretīgajā mantojumā.

https://fantlab.ru/work381632

Vasilijs Golovačovs. Relikta hronikas, 1. sējums.

ВАСИЛИЙ ГОЛОВАЧЁВ. ХРОНИКИ РЕЛИКТА. ТОМ ПЕРВЫЙ. НЕПРЕДВИДЕННЫЕ ВСТРЕЧИ. ПРИШЕСТВИЕ. ВОЗВРАЩЕНИЕ БЛУДНОГО КОНСТРУКТОРА

Перед вами полные Хроники Реликта — настоящий гимн человеческому разуму, духу и сердцу! Грандиозное космическое полотно, превосходящее по масштабу и драматизму все современные произведения о космических путешествиях и контактах с внеземным Разумом!

Далёкое будущее… В Космосе обнаружен чрезвычайно агрессивный объект — спора реликтовой формы жизни — и доставлен на Марс для изучения. Несмотря на предупре-ждение более древней галактической расы об опасности экспериментов с Реликтом, исследования споры, напоминающей эллипсоид километровой длины, продолжаются до тех пор, пока она не начинает прорастать. Родившийся монстр, съевший треть Марса — "Звёздный Конструктор", покидает Солнечную систему…

https://eksmo.ru/book/khroniki-relikta-tom-pervyy-nepredvidennye-vstrechi-prishestvie-vozvrashchenie-bludnogo-konstruktora-ITD831929/

Nikolajs Gorjkavijs. Zvaigžņu meitene.

(Triloģija.)

Ник Горькавый. Астровитянка.Теория катастрофы.Возвращение Астровитянки.

Ее зовут Никки. Она - космический Маугли. После гибели родителей она осталась совсем одна на крохотном астероиде. Ее единственным другом и наставником был компьютер, который спас ей жизнь и стал частью ее тела. Девочку нашли и вернули в большой мир, когда ей было тринадцать. Но те, кто убил родителей девочки, никогда не оставят ее в покое. Космическая Маугли должна умереть. Вот только убить ее не так уж просто. У юной и хрупкой девушки - железная воля, отточенный ум и, главное, она умеет находить друзей. Настоящихдрузей.

http://www.ozon.ru/context/detail/id/18554505/

Viktors Mazins, Aleksandrs Pogrebņaks. Nezinītis kapitālisma kosmosā.

Виктор Мазин, Александр Погребняк. Незнайка в космосе капитализма

Психоаналитик Виктор Мазин, философ Александр Погребняк и художница Ирена Куксенайте (все — жители Санкт-Петербурга) решили публично признаться в своей страсти к циклу о Незнайке замечательного и далеко не только детского писателя Николая Носова. На этот шаг их толкнуло твердое убеждение, что в образе Незнайки, его интеллектуальной контркомпетентности и моральной антисостоятельности, заключен ресурс, столь необходимый всем нам сегодня для выживания в космосе, подчиненном логике современного капитализма — а уже завтра, возможно, он окажется полезен и для изживания этой чудовищной проекции технонауки и административно-менеджериального безумия! Читателю предлагается вновь совершить захватывающие и поучительные путешествия в Солнечный город и на Луну, занимаясь попутно психоанализом, философией, критикой политической экономии и другими жизненно важными практиками осмысления реалий сегодняшней российской и мировой действительности

https://centerforpoliticsanalysis.ru/news/read/id/v-izdatelstve-instituta-gajdara-vyshla-kniga-o-neznajke

Aleksejs Jusevs. Kinopolitika. Mūsdienu Holivudas filmu apslēptās jēgas.

Алексей Юсев. Кинополитика. Скрытые смыслы современных голливудских фильмов

Обычный голливудский фильм полон незаметных для непосвященного зрителя отсылок к реальным людям и событиям. Любопытно, что все эти метафоры и тонкая политическая сатира являются частью отношений между властью и медиахолдингами, которым принадлежат кинокомпании. Что общего у Джамала Малика из фильма "Миллионер из трущоб" и Барака Обамы? Почему в финальных кадрах «Хэнкока» появляется черный орел? Зачем Стивен Спилберг сделал принятие 13-й поправки об отмене рабства ключевым моментом фильма "Линкольн"? Кинокритик Алексей Юсев изучает отношения современного кино и политики уже более десяти лет. В этой книге автор раскрывает связь американского кинематографа с важными моментами истории США последних лет. Здесь подробно разбираются скандальные истории создания и продвижения известных современных фильмов.

http://www.ozon.ru/context/detail/id/138600127/

Nikolajs Gorjkavijs. Kosmiskie izmeklētāji.

Николай Горькавый. Космические сыщики

Огромную Вселенную невозможно понять, не изучив устройство крошечных атомов и квантовые законы звёздного света. Наука астрофизика исследует космос с помощью как телескопов, так и микроскопов. А космические сыщики – новая профессия, родившаяся на стыке микромира и космоса. Многие считают, что это самая интересная профессия в мире. Хотите узнать о ней больше?Тогда эта книга для вас!

http://www.ozon.ru/context/detail/id/34748806/

David G. Hartwell(Author, Editor), Patrick Nielsen Hayden(Editor). Twenty-First Century Science Fiction

Divdesmit pirmā gadsimta labāko zinātniskās fantastikas īso stāstu izlase.

Twenty-First Century Science Fiction is an enormous anthology of short stories―close to 250,000 words―edited by two of the most prestigious and award-winning editors in the SF field and featuring recent stories from some of science fiction's greatest up-and-coming authors.

David Hartwell and Patrick Nielsen Hayden have long been recognized as two of the most skilled and trusted arbiters of the field, but Twenty-First Century Science Fiction presents fans' first opportunities to see what their considerable talents come up with together, and also to get a unique perspective on what's coming next in the science fiction field.

The anthology includes authors ranging from bestselling and established favorites to incandescent new talents including Paolo Bacigalupi, Cory Doctorow, Catherynne M. Valente, John Scalzi, Jo Walton, Charles Stross, Elizabeth Bear, and Peter Watts, and the stories selected include winners and nominees of all of the science fiction field's major awards.

One of Publishers Weekly's Best Science Fiction Books of 2013

https://www.amazon.com/Twenty-First-Century-Science-Fiction-Hartwell/dp/0765326000

Rubrikas: literatūra
Apspriest forumā