ils

Linda Nemiera. Kaķa koncerts.

Pavasaris tuvojas, un sētas kaķi uzsāk skandināt savas mīlas balādes. Arī Leonīda labprāt vaimanātu līdzi, jo dzīves grūtību viņas repertuārā ir pietiekami – liekais svars, kas nemanot uzaudzis pa ziemu, draudi palikt bez mājokļa un neganta konkurente darbā. Turklāt problēmu risinātājs Ingemārs Bomis pamanās ar vieglu roku Leonīdai gan izlīdzēt, piesolot bagātīgu atlīdzību, gan iesaistīt jauno sievieti bīstamā spēlītē. Leo būs viņai jāpierāda, ka ne tikai suņi ir lieliski pēddziņi, bet arī kaķi var palīdzēt atrast pazudušas personas. Tomēr arī tas vēl nav viss! Kad vilkaču barvedis Rego Zvērs lūdz palīdzēt četriem vilkačiem, kas iestrēguši vilka ādā, Leonīdai nākas meklēt atbildi uz jautājumu, kas jau gadsimtiem ilgi nodarbinājis zinātniekus un filozofus – kas ir dvēsele?

Linda Nemiera (1981) – latviešu fantāzijas žanra rakstniece, kurai iznāk jau sestais romāns. Līdz šim izdoti darbi “Vilcenes stāsts”, “Septiņi”, “Lidojums”, “Kaķa lāsts” un “Kaķis maisā”, kā arī grāmata bērniem “Pūča un Pinčijas gaisa pils”. Romānā “Kaķa koncerts” turpinās grāmatās “Kaķa lāsts” un “Kaķis maisā” aizsāktie divdabes Leonīdas Fēliksas dēkainie piedzīvojumi.

http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/143079-kaka_koncerts.html

Levs Grosmans. Burvju karalis.

Grāmatā 'Burvji' Levs Grosmans apgāza fantāzijas žanra kanonus, iztēlojoties maģiju mūsu pašu pasaulē untumainu un nebūt ne ideālu cilvēku rokās, kurus nevada daudziem romānu varoņiem pierasti skaidrā izpratne par labo un ļauno. 'Burvju karalī' šie jaunie burvji tiek nosūtīti episkā piedzīvojumā pie maģijas tumšajām saknēm, kur viņi sev atklāj negaidītu varonības paradoksu. Šajā grāmatā lasītāji iepazīs arī spēcīgo Džūlijas tēlu, kuras dusmu plosītā ģenialitāte ir vienlaikus fascinējoša un šausminoša. Viņas niknuma un Kventina ilgu pretstatījums rada psiholoģiski daudzslāņainu un lasītājam pietuvinātu romānu. Brīnišķīgais, oriģinālais un smeldzīgi patiesais 'Burvju karalis' vēlreiz apliecina, ka Grosmans ir K. S. Lūisa mūsdienu mantinieks un literārās fantāzijas priekšstāvis.

Lasītāji, kuriem jau ticis 'Burvju' lasīšanas prieks, nevilcināsies iepazīt 'Burvju karali'. Tos, kuri vēl nav paguvuši, mudinām izlasīt abas grāmatas: Grosmana romāni ir lieliski, gudri un aizraujoši fantāzijas darbi pieaugušajiem. (The Miami Herald)

http://www.prometejs.lv/#burvju-karalis

Sajūsmināta atsauksme par pirmo daļu, liek ar sajūsmu gaidīt turpinājumu.

http://spigana.spektore.lv/2017/02/23/burvju-karalis-levs-grosmans/

[Tomēr, man personīgi jāatzīstas, ka es izbaudu tās grāmatas, ar kuru varoņiem es varu identificēties. Kas man patīk, kam es jūtu līdzi, tāpec man patīk grāmatas ar pozitīviem varoņiem, lai viņi nav nelieši, vai arī ir tādi “apburoši nelieši” kā, piemēram, Ostaps Benders. Nesaku, ka Grosmana varoņi ir kādi tur sliktie, taču identificēt sevi ar viņiem es nespēju. “Burvjus” es kaut kur pametu vidū, jo palika garlaicīgi. Grūti lasīt, ja nejūti varonim līdz. Man tas viss atsita ar kaut kādu dekadenci – ila piezīme.]

Haruki Murakami. Savādā bibliotēka.

“Es gribēju tikai paņemt lasīšanai dažas grāmatas...”

Ejot mājās no skolas, gados jaunais lasītājs aizdomājas par nodokļu iekasēšanas sistēmu Osmaņu-turku impērijā. Tāpēc viņš iegriežas līdzās esošajā pilsētas bibliotēkā, lai noskaidrotu, vai šādas grāmatas tur ir atrodamas. Tā ir viņa pirmā pieļautā kļūda.

Ērmīga izskata vecs vīrs viņu aizved uz īpašu lasītavu, kas paslēpta labirintā zem bibliotēkas, jo viņa pieprasītās grāmatas netiek izsniegtas lasīšanai mājās. Zēns attopas ieslodzīts cietumā kopā ar Aituvīru, kurš gatavo ļoti garšīgus virtuļus, un skaistu meiteni, kura sarunājas ar žestiem. Zēna mamma, visticamāk, ir pagatavojusi vakariņas un gaida viņu mājās, un uztraucas par to, kāpēc viņš kavējas. Vecais, ērmīgais vīrs šķiet ļoti bīstams, jo viņam garšo mazu zēnu smadzenes. Kā lai izbēg no turienes?

Šī brīnišķīgi baisā pasaka ar košajām un unikālajām ilustrācijām iepriecinās ikvienu Haruki Murakami uzticīgo lasītāju!

No japāņu valodas tulkojusi Ingūna Beķere.

http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/133512-savada_biblioteka.html

Mailzs Kemerons. Sarkanais bruņinieks.

Miles Cameron. The Red Knight

Pasaule, kur valda Mežonīgie. Cilvēki dzīvo civilizētos anklāvos. Ap tiem uzceltas cilvēku būvētas sienas, dzīve rit mierīgi – miers, ko pašķīdina turnīri, politika, kurtuāza mīla un praktisks bizness. Aiz sienām cilvēki ir upuri varenu un bīstamu radījumu rokās, kas apdzīvo šīs zemes, cilvēki cieš no šo radījumu mahinācijām. Tāpēc, kas viens no šiem radījumiem ielaužas no Mežonīgajām zemēm anklāvā un sāk medīt cilvēkus viņu pašu mājās, kļūst skaidrs, ka ir vajadzīgs speciālists, kas to sagūstītu vai izdzītu laukā... un šis darbs būs ilgs, smags un nāvīgi bīstams. Melnais kapteinis un viņa cilvēki ir tāda veida speciālisti. Taču pat viņi nespēj iedomāties, ar ko viņiem būs jāsastopas... Aizmirstiet par Džordžu un pūķi, aizmirstiet sēru Lanselotu un teiksmas par bruņinieku varoņdarbiem. Šis ir netīrs un asiņains darbs. Te ir daudz vardarbības un uzšķērstu zarnu. Šis ir bruņinieka-algotņa stāsts, kādu jūs vēl nebūsiet dzirdējuši.

https://fantlab.ru/work354601

Alekss Māršals. Kronis par auksto sudrabu.

Alex Marshall. A Crown for Cold Silver

Pirms divdesmit gadiem varena karavadone un viņas kapteiņi - Neliešu Piecinieks veda algotņu armiju cīnīties ar ļaunumu un gāzt impēriju. Kad visi nedraugi bija satriekti un visas zemes iekarotas, Sofija ar iesauku Aukstais Kobalts meta karošanu pie malas, atstājot par sevi tikai leģendas. Taču tagad miers, ko viņa iekaroja sev, ir satriekts drupās. Visus, kas viņai bija dārgi, ir iznīcinājis gudrs un nežēlīgs ienaidnieks. Gāztā Karaliene atgriežas – tikai tāpēc, lai atriebtos.

http://www.ozon.ru/context/detail/id/139368480/

Brendons Sandersons. Likuma sakausējums.

Brandon Sanderson. The Alloy of Law

Kādreiz Gadsimtu Varonis izglāba pelnu apbērto pasauli no bojāejas un atgrieza tai saules gaismu. Tagad šeit valda progress: deg elektriskās spuldzes, trauc vilcieni un augšup slejas debesskrāpji. Pasaules centrā ir dižā Elendelas pilsēta, no kuras pirms divdesmit gadiem Vaksilijs Ladrians ir aizbēdzis uz tālo Savvaļu, lai sāktu dzīvi no jauna. Tagad, cietis smagu zaudējumu, viņš atkal visu maina – atgriežas galvaspilsētā, no likumnieka kļūst par lordu, augstdzimuša Nama galvu.

Taču, ja var noslēpt uzticamos revolverus lādē, atcerēties labās manieres un atsacīties no nakts piedzīvojumiem, tad vecos paradumus un vecos draugus aizmirst nav iespējams. Vēl jo vairāk tāpēc, ka Elendelā darbojas slavena banda, kas veic vienu neticamu laupīšanu pēc otras. Liekas, ka tikai Savvaļas labākajiem likumsargiem Vaksam un Veinam ir pa spējam atminēt noziedznieku un viltīgos plānus un pieveikt vareno barvedi.

http://azbooka.ru/book/26765.shtml

Jens Makdonalds. Brazilja.

Ian McDonald. Brasyl

2032. gads. Nejauša tikšanās ievelk jaunu cilvēku, kurš cenšas izkļūt no nabadzības, Edsonu bīstamajā kvantu hakeru, noslēpumainu dubultnieku un paranojas pasaulē. Viņš uzzina noslēpumu, kas var izmainīt visu cilvēces vēsturi, taču, kur lai bēg no valsts, kur valda totāla izsekošana?

2006. gads. Ambicioza teleproducente Marselīna, meklējot materiālu realitātes šovam, uzduras senas sazvērestības liecībām un drīz visapkārt pasaule sāk brukt, draudot, ne vien viņas saprātam, bet arī dzīvībai.

1732. gads. Jezuīts Lūiss Kvinns dodas uz Brazīliju, lai pēc Svētā Krēsla uzdevuma sauktu pie atbildības garīdznieku, kurš pārkāpis baznīcas likumus. Taču uzdevums izrādās daudz grūtāks, jo Amazones džungļos viņš atrod to, kas liek apšaubīt viņa ticību un pat uzskatus par to, kā ir iekārtots Visums.

Trīs varoņi, trīs stāsti, trīs Brazīlijas, kas saistītas caur telpu un laiku, episkā romānā par pašas realitātes dabu, kur nekas nav nejaušs un pat nosaukumā ir noslēpums.

https://fantlab.ru/work48256

Patriks Ness. Šivana Douda. Monstra balss.

Patrick Ness. Siobhan Dowd. A Monster Calls

Trīspadsmit gadu vecajam Konoram ir jāpieņem ziņa, ka drīz viņa māte mirs. Samierināties ar to, pārdzīvot visas sajūtas un saprast to viņam palīdz monstrs no viņa sapņiem, vecs īves koks, kas pārvēršas briesmonī tad, kad zēnam ir īpaši slikti... Grāmatā teksts un ilustrācijas sastāda vienotu veselumu, tāpēc grāmata kļūst, ne tikai par literāru darbu, bet par īstu mākslas objektu.

https://fantlab.ru/work234607

Markuss Seikijs. Apdāvinātie (1. Grāmata. Apsolītā zeme).

Marcus Sakey. Brilliance

Vaiomingas štatā bērnam pietiek tikai izsekot cilvēka ķermeņa kustībām, lai atminētu viņa visdrūmākos noslēpumus. Ņujorkas iedzīvotājs, burtiski peldot kā zivs pasaules informācijas straumēs, izsūknē miljardus no fondu biržas. Čikāgā meitene spēj burtiski policijas acu priekšā kļūt neredzama. Tādi cilvēki dzimst no 1980. gadiem. Viņus sauc par pārapdāvinātiem.

Federālais aģents Niks Kūpers ir viens no viņiem. Unikāls talants ir padarījis viņu par veiksmīgu ļaundaru mednieku. Taču vēl nekad medības nav bijušas tik bīstamas. Arī noziedzniekam piemīt superspējas. Viņa rokas ir līdz elkoņiem asinīs, bet viņa mērķis – baismīgu apmēru katastrofa.


http://www.labirint.ru/books/513469/

Vons Entvistls. Trakstonholas pils spoks. Sēra Artūra Konana Doila mistiskās piezīmes.

Vaughn Entwistle. The Revenant of Thraxton Hall

Ar okultismu aizrāvusies skaistule uzzina, ka pēc divām nedēļām viņu nošaus spiritiskā seansa laikā. Liekas, ka novērst šādu pārdabisku noziegumu varētu tikai viens cilvēks visa Anglijā – misters Šerloks Holms. Taču lielais detektīvs nespēj palīdzēt divu iemeslu dēļ: pirmkārt, viņš ir izdomāts literārs personāžs, bet notikumi risinās reālā pasaulē, bet otrkārt, viņa “miesīgais tēvs” Konans Doils tikko ir iemetis viņu Reihenbahas ūdenskritumā, izsaucot lasītāju nepatiku. Sēram Artūram neatliek nekas cits, kā pašam doties uz Trakstonholas pili, kur ir jānotiek šai drāmai. Noslēpumus atminēt viņam palīdzēs cits ģeniāls rakstnieks, viņa draugs Oskars Vailds.


https://www.livelib.ru/book/1001327936-prizrak-zamka-trakstonholl-misticheskie-zapiski-sera-artura-konan-dojla-von-entvistl

Arkādijs Strugackis (S. Jaroslavcevs). Ekspedīcija uz pekli. Mūsdienu pasaka.

Атос, Портос и Арамис действуют в XXIII веке. Вот почему в битвах с Двуглавым Юлом, в полете на планету Негодяев, в борьбе с Великим Спрутом они пользуются не только прославленной шпагой — у них есть компьютеры, голографическая память и, конечно, друзья на других планетах. Их рыцарство и благородство не уступают их силе и вере в победу.

https://fantlab.ru/work586

Aleksejs Čumakovs. 47

В ваших руках дневник обычного человека, который случайно стал свидетелем страшного и загадочного происшествия, навсегда изменившего его жизнь. Здесь описана всего неделя, но те кошмары, с которыми ему пришлось встретиться, действительно сводят с ума. Вы окунетесь в мрачную, полную тайн историю, которая ужасает и заставляет задуматься о том, что такое может произойти с каждым.

«Как мало мы знаем! Как часто боимся открыть глаза. И лишь ночью, вздрагивая от еле слышного скрипа двери и чувствуя чей-то взгляд из темноты, мы вдруг осознаем, насколько уязвимы».

Новая книга Алексея Чумакова – блестящий, в лучших традициях Дина Кунца мистический роман, который потрясет самых искушенных читателей и поразит мастерским исполнением даже истинных ценителей жанра.

https://www.litres.ru/aleksey-chumakov-10616421/47/

Rubrikas: literatūra
Apspriest forumā

Līdzīgi raksti :

» Lasīsim 2016-06-12

 Linda Nemiera. Sofijas noslēpumsVeronika, diplomēta vēsturniece un gide, dodas tikties ar bērnības draudzeni un studiju biedreni Marutu, bet paļaujoties mirkļa impulsam, nonāk sava mūža lielākajā piedzīvojumā.Draudzenes...

» Tikšanās ar rakstnieci Lindu Nemieru.

Pie lasītājiem iet sērijas "Kaķa lāsts" otrā grāmata. Kurš vēl nav izlasījis pirmo, grāmatnīcās maz eksemplāru palikuši. Pārējie var lasīt otro grāmatu un gaidīt trešo, ko rakstniece pašlaik raksta, bet pavisam iecerē piecas...