ils

Džo Aberkrombijs. Puspasaules.

Džo Aberkrombija romāns jauniešiem "Puspasaules" ir triloģijas "Sašķeltā jūra" 2. grāmata [1. grāmata ir "Pusķēniņš"], kuras galvenā varone ir 16 gadus vecā Dzelksne – kareivīga, ātra, spēcīga un nežēlīga meitene. "Viņa ir kā skabarga pasaulei pakaļā", saka Brands – jauneklis, kura dzīves moto ir "Dari labu, turies gaismā."

Liktenis Dzelksni ievilina bīstamos notikumos, viņa nonāk uz Dienvidvēja – Tēva Jārvi kuģa. Nogurdinošajā ceļojumā viņai blakus stāv jaunais karavīrs Brands, kurš ienīst slepkavošanu. Taču arī "gaismā turēšanās" īpašos brīžos prasa drosmi, reizēm ne mazāku, kā zobena cilāšana. Galvenie varoņi ir neaizmirstami, un pats galvenais – viņi nedzīvo melnbaltā pasaulē.

No angļu valodas tulkojusi Ligita Lukstraupe.

http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/112630-puspasaules_saskelta_jura_2.html

Dereks Lendijs. Kaulainais detektīvs. Blēžagabals Jaukums

NĀVĪGI SLAVENS BESTSELLERS

Esiet pazīstami: kaulainais detektīvs Blēžagabals Jaukums – detektīvs, burvis un karotājs. Ak jā – viņš taču ir arī miris. Vai vari iedomāties, kādas izjūtas pārņem, divpadsmit gadu vecumā mantojot lielu māju? Un kādas ir izjūtas, uzzinot, ka šajā namā ir apslēpts kāds priekšmets, kas pievilina dažādus šaubīgus radījumus? Stefānijai kopā ar Blēžagabalu Jaukumu jāatrisina šis noslēpums un jāglābj pasaule no nokļūšanas sen aizmirstu nežēlīgu dievu verdzībā.
Šī ir pirmā grāmata sērijā par kaulainā detektīva Blēžagabala Jaukuma piedzīvojumiem, kurā Stefānija uzzina par savas dzimtas saknēm, pieņem vārdu Valkīra Troja un sper pirmos soļus maģijas apgūšanā. No angļu valodas tulkojusi Ieva Zālīte.

http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/139481-kaulainais_detektivs_blezagabals_jaukums.html

Pīters Hamiltons. Snaudošais bezdibenis.

Peter F. Hamilton. The Dreaming Void

3589. gads. Neiedomājamu tehnoloģiju un civilizācijas nebijuša uzplaukuma laiks. Taču cilvēka saprātam ir pakļauts un negaidīti draudi var pazudināt to, ko ar tādām grūtībām tā ir radījusi gadsimtu gaitā. Pašā Galaktikas sirdī plešas Bezdibenis, patstāvīgs mikrovisums, kur nav iespējams iekļūt. Tas eksistē miljardiem gadu, līdzīgi kā melnais caurums, kas nemitīgi aprij zvaigznes, pat pati senākā rase nezina, kā tas radies. Taču astrofiziķis Inigo, kurš pēta Bezdibeni, sāk redzēt sapņus par cilvēcīgām būtnēm, kas apdzīvo šo visumu. Inigo sapņos ir redzama pasaule, kur domas pārvēršas darbībā, bet sapņi kļūst par realitāti. Tā ir īsta paradīze. Ar neirosavienojuma palīdzību Inigo dalās ar saviem sapņiem ar miljoniem cilvēku – tā parādās jauna reliģija, Inigo sāk saukt par tās pravieti. Taču ir briesmas, ka mēģinājumi iekļūt Bezdibenī palaidīs šausmīgu izplešanās mehānismu un Galaktika aizies bojā agrāk par tai atvēlēto laiku. Un tad Inigo pazūd...

https://fantlab.ru/work43439

Viktorija Švāba. Maģijas tumšā nokrāsa.

Victoria Schwab. A Darker Shade of Magic

Kells ir viens no pēdējiem Ceļotājiem – magiem, kuri spēj ceļot starp paralēlajiem visumiem. Viņš var izvēlēties, kur palikt.

Eksistē pelēkā Londona, netīra un garlaicīga, te neeksistē maģija. Te valda neprātīgais karalis Džordžs. Eksistē arī Sarkanā Londona, kur pār plaukstošo impēriju valda Marešu dinastija, bet maģija un dzīve ir cieņā. Baltajā Londonā var valdīt jebkurš, kas tikai izlauzīs sev nāvējošo ceļu uz troni – te ļaudis cīnās, lai iegūtu kontroli pār maģiju, tā atbild ar to pašu, atņemot pilsētai pēdējos spēkus. Kādreiz, senos laikos eksistēja arī Melnā Londona. Taču tagad par to neviens nerunā.

Oficiāli Kells ir Sarkanais Ceļotājs un Sarkanās Londonas pieņemtais princis, kurš katru mēnesi nogādā korespondenci visu Londonu valdniekiem. Neoficiāli viņš ir kontrabandists, kurš kaut vai ar acs maliņu palīdz ieraudzīt citas pasaules cilvēkiem, kuri ir gatavi par to maksāt. Bīstams hobijs, kas galā ved pie negribētas nodevības. Aizbēdzis uz Pelēko Londonu, Kells satiek Delailu Bardu, viņa ir zagle ar lieliem plāniem. Sākumā aplaupījusi Kellu, vēlāk viņa glābj viņu no bīstama ienaidnieka, pēc tam piespiež pārnest sevi uz citu pasauli, lai meklētu īstus piedzīvojumus.

Taču, ja apkārt notiek bīstamas burvestības un uz katra soļa gaida nodevība, lai glābtu visas pasaules, Kellam un Lailai vispirms ir jāpaliek dzīviem. Tas izrādās daudz sarežģītāk, nekā sākumā ir licies.

https://fantlab.ru/work540927

Maikls Kaningems. Mežonīgais gulbis un citas pasakas.

Michael Cunningham. A Wild Swan: And Other Tales

Kas notiek, ja rakstnieks-romānists pēkšņi ķeras pie tādas „mazās formas”, kā pasaka? Košu postmodernisku ieskicējumu iegulas, kurās Kaningemam ir izdevies ieguldīt tik daudz prāta un jūtu, ka vienkārši brīnums. Uz šo pieredzi var izturēties dažādi. Katrā gadījumā, rakstnieka pielūdzējiem un tiem, kam patīk „vecu pasaku pārtaisīšana jaunās skaņās”, bauda ir garantēta.

https://fantlab.ru/work778943

Salmans Rušdi. Divi gadi, astoņi mēneši un divdesmit astoņas naktis.

Salman Rushdie. Two Years Eight Months and Twenty-Eight Nights

Tā ir gan pasaka, gan līdzība, gan satīra. Netālas nākotnes stāsts, par tā sauktām nebijušām lietām, kas sāk notikt Ņujorkā un apkaimē, par džinnijas mīlestību pret parastu cilvēku, par viņu pēcnācējiem, kas palikuši uz Zemes, par karu starp tumšajiem un gaišajiem spēkiem, kas ilga tūkstoti un vienu dienu. Salmans Rušdi sacenšas ar Šeherezādi, kurai šī māka palīdzēja izbēgt no nāves, stāstu stāstīšanā.

https://fantlab.ru/work629394

Skots Linčs. Zagļu republika.

Scott Lynch. The Republic of Thieves

«Svaigi, oriģināli, ļoti aizraujoši – un lieliski izpildīts» (Džordžs Mārtins).

Loka Lamoras piedzīvojumi turpinās.Sērija "Gentleman Bastards". Pirmās divas grāmatas: "Loka Lamora viltības" (The Lies of Locke Lamora) un "Sarkana jūra zem sarkanām debesīm" (Red Seas Under Red Skies). Tik tikko neaizgājuši bojā savas vislielākās afēras laikā Cēlie Nelieši, Loks un Žans dodas uz ziemeļiem, drudžaini meklējot pretindi tai dzirai, ar ko viņus ir sazāļojis ar arhonts Tal-Verrara. Kad nauda jau sāk beigties un arī cerības uz panākumiem, palīdzība ierodas no pavisam negaidītas puses – no Kartenas magiem-algotņiem. Arhidonna Pacietība apsola izārstēt Loku – taču ar noteikumu, ka Cēlie Nelieši darbosies viņiem neraksturīgajās polittehnologu lomās. Turklāt „spēlēt” Kartenas vēlēšanās viņiem nāksies pret Sabetu – viņu bijušo cīņu biedri un Loka mūža mīlestību, kura bija pazudusi piecus gadus...

http://www.ozon.ru/context/detail/id/140029044/

Mārgareta Veisa, Treisija Hikmena. Šķēpa sāga.

Margaret Weis, Tracy Hickman. Dragons of Autumn Twilight. Dragons of Winter Night. Dragons of Spring Dawning

Pirmo reizi zem vieniem vākiem – slavenā „Šķēpa sāgas” triloģija!

Laikā un telpā zudusī Krinnas brīnumainā pasaule cieš no šausmīgas nelaimes – tajā ir iebrukuši žēlumu nezinošie drakonīdi. Caur slepeniem Pasauļu Vārtiem uz ziedošām ielejām un mierīgiem ciematiem brāžas virsū nežēlīgā Tumsas armija. Vecu draugu kompānija – drosmīgie Šķēpa Varoņi – nolemj pašu spēkiem cīnīties ar bezdibeņa radībām. Kur lai atrod Nakts Pavēlnieku vājo vietu? Kā izglābt Krinnu no asinspirts, kad tumšajās debesīs, izsekojot kārtējo upuri, riņķo pūķi?

http://www.ozon.ru/context/detail/id/139253378/

Kims Stenlijs Robinsons. Zilais Marss (triloģijas 3. grāmata)

Kim Stanley Robinson. Blue Mars (Mars Trilogy)

Marss beidzot ir pilnībā teraformēts. Beidzot arī pilnībā politiski neatkarīgs. Taču problēmas ir un to nav maz. Pārvaldot laiku, izrādās, ka klimats pēc teraformēšanas izrādās nedaudz savādāks, nekā ir paredzējuši zinātnieki. Jau gandrīz visi no kolonistu Pirmā Simta ir miruši, jaunajiem tie ir kļuvuši par tādu kā mīta sastāvdaļu.

Taču uz Zemes viss nav tik vienkārši, Zeme pēdējiem spēkiem cīnās ar pārapdzīvotību un izsīkstošiem resursiem. Tāpēc daudzi Zemes cilvēki met savu skatu uz Marsu. Taču visa cilvēces civilizācija var izdzīvot tikai kopējiem spēkiem...

https://fantlab.ru/work18288

Pols Andersons. Laika patruļa. (Cikls.)

Poul Anderson. The Time Patrol

Vēsturi var mainīt, taču tai ir jābūt nemainīgai.

Ne jau katru reizi izdodas izsekot visus ceļotājus laikā, to izmanto blēži, ideālisti un maniaki, kuri vēlas pārtaisīt vēstures gaitu pēc savas saprašanas.

Taču tos, kuri vēlas izmainīt vēsturi, gaida Laika Patruļa, kas rūpējas, lai vēsture būtu nemainīga.

https://fantlab.ru/work249

Harijs Harisons. Mēris no kosmosa.

Harry Maxwell Harrison. Plague From Space

Harijs Harisons ir daudzšķautņains, kā fantastiskās pasaules, ko viņš ir izgudrojis un līdzīgi kā Dievs Tas Kungs ir piepildījis ar dzīvību. Atklāti parodiskais „Parastais stāsts” – ir garstāsts par jautru kareivi, trulu pulkvedi un vēl trulāku valdības ceļu licēju, kurš būvē dzelzceļu uz svešas planētas; „Mēris kosmosā” – ir romāns par drūmu „dāvanu”, ko kolektīvais Jupitera saprāts iedod mums, Zemes cilvēkiem; un protams, rakstnieka stāsti – lieliski, aizraujoši, koši. Un tas viss – vienā grāmatā.

http://www.ozon.ru/context/detail/id/139368504/

Klēra Norta. Harija Ogasta pirmās piecpadsmit dzīves.

Claire North. The First Fifteen Lives of Harry August

Harry August is on his deathbed. Again.

No matter what he does or the decisions he makes, when death comes, Harry always returns to where he began, a child with all the knowledge of a life he has already lived a dozen times before. Nothing ever changes.

Until now.

As Harry nears the end of his eleventh life, a little girl appears at his bedside. "I nearly missed you, Doctor August," she says. "I need to send a message."

This is the story of what Harry does next, and what he did before, and how he tries to save a past he cannot change and a future he cannot allow.

https://www.amazon.com/First-Fifteen-Lives-Harry-August/dp/0316399620

Dmitrijs Gluhovskis. Nākotne.

На что ты готов ради вечной жизни?

Уже при нашей жизни будут сделаны открытия, которые позволят людям оставаться вечно молодыми. Смерти больше нет. Наши дети не умрут никогда.

Добро пожаловать в Будущее. В мир, населенный вечно юными, совершенно здоровыми, счастливыми людьми.

Но будут ли они такими же, как мы? Нужны ли дети, если за них придется пожертвовать бессмертием? Нужна ли семья тем, кто не может завести детей? Нужна ли душа людям, тело которых не стареет?

Утопия "Будущее" - первый после пяти лет молчания роман Дмитрия Глуховского, автора культового романа "Метро 2033" и триллера "Сумерки". Книги писателя переведены на десятки иностранных языков, продаются миллионными тиражами и экранизируются в Голливуде. Но ни одна из них не захватит вас так, как "Будущее".

Книга содержит нецензурную брань.

http://www.ozon.ru/context/detail/id/135725390/

Eriks Šmits, Džareds Koens. Jaunais digitālais laikmets.

Šobrīd sabiedrībā arvien vairāk izskan viedoklis, ka sākusies ceturtā industriālā revolūcija. Dažādas tehnoloģijas un risinājumi no vienkāršai saziņai e-pastos un sociālajos tīklos līdz veselību uzraugošām lietotnēm un autonomo transportlīdzekļu izstrādei ir ienākuši mūsu ikdienas dzīvē, tāpēc nevienam vairs nav šaubu par tehnoloģiju iespējām. Tomēr dažādie risinājumi arvien biežāk liek runāt par tādiem jautājumiem kā datu drošība, identitātes zādzība, hibrīdkarš, digitālā tirānija, digitālais vakuums, virtuāla karantīna, revolūciju tūrisms un citiem.

Eriks Šmits, Google (Alphabet) vadošais darbinieks kopš 2001. gada, un Džareds Koens, Google Ideas (Jigsaw) direktors, darbā “Jaunais digitālais laikmets” ir apkopojuši savu redzējumu par to, kā tehnoloģiju un ar tām saistīto produktu un risinājumu attīstība ietekmē cilvēkus un valstis, skarot gan politikas, gan ekonomikas jautājumus. Tiekoties ar valstu un uzņēmumu vadītājiem, vērojot notiekošās tendences, izstrādājot iespējamos attīstības modeļus, autori piedāvā savu redzējumu 21. gadsimta straujajiem tehnoloģiju virzītajiem notikumiem.

Grāmatas “Jaunais digitālais laikmets” autori Eriks Šmits un Džareds Koens raksta:
“Šī grāmata nav par ierīcēm, viedtālruņu lietojumprogrammām vai mākslīgo intelektu, lai gan katra no šīm tēmām tiks apspriesta. Šī grāmata ir par tehnoloģijām, bet vēl jo vairāk tā ir par cilvēkiem un cilvēku mijiedarbību ar tehnoloģijām, to ieviešanu savā vidē, pielāgošanos tām un to izmantošanu tagad un nākotnē visā pasaulē. Taču galvenokārt šī grāmata ir par to, cik svarīgi cilvēkiem uzņemties drošu vadību jaunajā digitālajā laikmetā. Lai cik plašas iespējas arī piedāvātu komunikāciju tehnoloģijas, to labā vai ļaunā ietekme ir pilnībā atkarīga no cilvēkiem.
Aizmirstiet visas pasaciņas par to, ka mašīnas pārņems varu pasaulē. Nākotne ir tikai mūsu pašu ziņā.”

“Jaunais digitālais laikmets” ir darbs, kas aicina ikvienu apstāties un padomāt, cik plašas ir tehnoloģiju radītās iespējas, vienlaikus atgādinot, ka tehnoloģijas rada, izstrādā un patērē cilvēks, un tikai no mūsu rīcības ir atkarīgs to saprātīgs un attaisnojams pielietojums.

No angļu valodas tulkojusi Aija Čerņevska.

http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/93863-jaunais_digitalais_laikmets.html

Rubrikas: literatūra
Apspriest forumā

Līdzīgi raksti :

» Kurp ripo pasaule.

Globālās nākotnes trajektorijas futurologa Alekseja Turčina nākotnes modeļos. No žurnāla "Kot Šredingera", 2016. gada 5-8. numura.Nākotne nav zināma, taču, pētot dažādās tendences šodien, var iedomāties dažādus modeļus, kā...

» AFTER MAN. A ZOOLOGY OF THE FUTURE

„...nākotnes pasaule, ko aprakstījis ceļotājs laikā, kurš pabijis tur un izpētījis tās pasaules faunu. Šādam ceļotājam ir zināmi mūsdienu dzīvnieki un aprakstot nākotnes zvērus viņš var atsaukties uz mums...

» Pieci nākotnes scenāriji.

Raksts no žurnāla "Popuļarnaja mehaņika" 2016. gada aprīļa numura.Mēs mīlam vēsturiskas filmas. Taču reālā vēsture - tas drīzāk nav kino, tas ir fotoalbūms. Vienmērīgu kadru ritma vietā mums ir pieejami tikai atsevišķi koši...

» Ko nākotne mums nesīs?

Tuvojas gada beigas un žurnāls "Kot Šredingera" (2016. gada septembra numurs) ir sarūpējis un sagrupējis visa tās briesmas, kas var gaidīt cilvēci tuvākā vai tālākā nākotnē.Tehnoloģijas attīstība paātrina vēsturi. Taču, jo...

» Postapo 4vā kustīgajās bilžās

Sakarā ar pa ausu galam dzirdētām ziņām par tuvojošamies postapo spēli, divas -=svarīgākā no mākslām ©  V. I. L.  =- kustīgās bilžiņas 1. The Silent City Žanrs: īsfilma, postapokaliptika Režisors: Ruari...