ils

Kāda jēga pirkt mašīnu, lai brauktu pa asfaltu? Tur, kur ir asfalts, nav nekā interesanta, bet, kur ir interesanti, nav asfalta.

Kāda jēga runāt par nākotni? Par nākotni nerunā - to taisa!

Vilcene saka saviem vilcēniem: "Kodiet kā es!" - un ar to pietiek; arī zaķene māca savus zaķēnus: "Bēdziet kā es!" - un arī tas ir pietiekami; taču cilvēks māca savu bērnu: "Domā kā es!" - bet tas jau ir noziegums.

Labāk reizes divdesmit kļūdīties kādā cilvēkā, nekā ar aizdomām izturēties pret visiem.

Nolādēts, es neko citu nevaru izdomāt, kā tikai vārdus: "Laimi visiem, par velti un, lai neviens neaiziet apvainots!"

Cilvēces vēsture nebeidzas kosmiskas katastrofas dārdoņā, atomkara liesmās, pat ne pārapdzīvotības žņaugos, cilvēces vēsture beidzas paēdušā, mierīgā klusumā.

Fantāzijai nav cenas, taču nedrīkst ielaist to sevī iekšā, tikai ārās, tikai ārā.

Ko nozīmē vajadzīgs? Tas ir tad, kad nevar iztikt bez. Kad visu laiku domā par. Kad visu dzīvi tiecies pie.

Apbrīnojami, cik ātri paiet sajūsmas viļņi. Grauzt sevi, pārmest sev, ņurdēt un vaidēt vari stundām un dienām, taču sajūsma atnāk un tūlīt pat pāriet.

83% no visām dienām sākas vienād. Zvana modinātājpulkstenis.

http://uduba.com/1652481/poleznyie-sovetyi-ot-arkadiya-i-borisa-strugatskih

Līdzīgi raksti :

» Ričarda Baha teicieni.

Ričards Deivids Bahs lielāku pazīstamību ir ieguvis kā filozofiski-ezotērisku līdzību: „Kaija vārdā Džonatans Livingstons”, „Ilūzijas jeb Mesijas, kurš negribēja būt Mesija, piedzīvojumi” autors. Par romantismu un kaismi uz...

» Brāļu Strugacku pasaules.

Brāļi Strugacki, kuri tiek atzīti par labākajiem padomju laiku pēdējo desmitgadu rakstniekiem-fantastiem, ir daudzu fantastisku pasauļu autori. Internets dod iespēju iepazīties ar labākajiem no tiem, jāsaka gan, ka saraksta beigu daļā...