Erma

Ja pa durvīm lien iekšā tausteklis, tad...

Ja ir migla un galvenais varonis ir pārēdies sēnītes. Un durvis pat neatveras. Mistika.

Ja aiz durvīm stāv sauszemes kalmārs, kuru atsūtījuši Tumsas priesteri. Fantāzija.

Tur stāv citplanētietis – oglekļa dzīvības forma. Zinātniskā fantastika.

Ja tur atrodas strādnieki, kuri velk tīklu. Skarbā realitāte.

Ja durvis ir četras, un katrā lien iekšā pa pieciem taustekļiem, un uzvar tas, kuru apēduši pēdējo. Izdzīvošana šausmenē (survival horror).

Galvenais varonis tam pakrūtē iebaksta sešstobru blasteru un apgraiza ar gaismas zobenu. Bet aiz durvīm stāv trūcīgi ģērbta blondīne, katrā sējumā cita. Kosmoopera.

Varonīgais un stiprais galvenais varonis cērt tam ar zobenu. Eposs.

Tas ir Njarlatotepa tausteklis. Kecalkoatls cērt tam ar zobenu. Mīts.

Trešais tēvadēls cērt tam ar zobenu, un balvā saņem princesi un zelta maisu. Pasaka.

Tas ir pūķa tausteklis. Bruņinieks cērt to divas stundas. Nosūta sirdsdāmai un dodas meklēt nākamo. Bruņinieku romāns.

Tas ir nelieša tausteklis, kurš stiepjas pēc brīnišķīgās svešinieces. Cēlsirdīgais varonis nodur to divkaujā, un pats stiepj savus taustekļus... Piedzīvojumu romāns.

Ziņkārīgais galvenais varonis klasificē to kā līdz šim nepazīstamu sugu, piebeidz ar Leidenes trauku un izveido izbāzeni. Žils Verns.

Tas bija pils pārvaldnieka tausteklis. Fantāzijas žanra detektīvs.

Bet aiz durvīm gaida hentai stila astoņkājis... Japāņu pornogrāfija.

Un nogalina vectētiņu. Galvenais varonis dodas kalnos un pēc desmit gadu intensīviem treniņiem sasien taustekli jūrnieku mezglā vismaz desmit minūšu ilgā cīņas ainā. Kung-fu cīņas filma.

Tas ir galvenā varoņa tausteklis, kurš atslēdz apsardzi un nosper no seifa somu. Pēc tam izrauj strāvas vadu un iet paēst savu plastmasas putru. Un tad skatās – pa durvīm lien iekšā tausteklis, pie sevis domājot: Es taču atslēdzos... Kiberpanks.

Aiz durvīm stāv radioaktīvais mutants Džo, kurš atnācis iemainīt blondīni pret patronām un benzīna kannu. Postapokalipse.

Tausteklim tūlīt pat uzmauc rokudzelžus ar saucienu: „Inkvizīcija! Visiem iznākt no krēslas!”. Pilsētas fantāzija.

Galvenais varonis ēd pusdienas. Viņš ar spļāvienu nogalina taustekli un iegūst nākamo līmeni. Galvenais varonis ēd vakariņas. Makss Frajs. (Макс Фрай)

Taustekli aplaista ar ūdeni, baksta ar iesmiem, šauj ar sudraba lodēm un lamājas latīņu valodā. Tausteklis atvainojas, un saka, ka esot atvēris ne tās durvis. Vampīru romāns.

Un lūk – arī pats Deivijs Džonss ieradies personīgi! Postmodernisms.

Tas ir Rausīša tausteklis, kurš nones vectētiņa oliņu. Pamatīgs postmodernisms.

Tas ir imperiālisma tausteklis. Bet, pateicoties mūsu čekistu pūlēm, Dallesa plāns tā arī netika realizēts. Alternatīvā vēsture.

Tas ir milzīgas un neuzvaramas kaujas mašīnas tausteklis. Galvenais varonis sit tam ar 36 izmēra roratslēgu un uzspridzina ar melnā pulvera muciņu. Stīmpanks.

Apkarojot pāris rotas kosmosa desantnieku, galvenais varonis zveļ tam ar iestrēgušu ķēdi un beigās nograuž ar zobiem. Viņam norauj abas kājas un roku. Slava imperatoram! Warhammer 40.000.

Tas ir hentai stila briesmoņa tausteklis, bet viņš uzraujas uz aptuveni desmit divpadsmitgadīgu meiteņu bariņu kaujas kažokos. Viņu saekselē kā kāpostu, bet briesmonis veikli reģenerē un laižas prom. Beigās izrādās, ka tieši viņš bija labais, bet meitenes – ļaunās. Japāņu kosmoopera.

Tausteklis patiesībā izrādās gari un melni mati (un to visu kopā ar durvīm rāda tumšā istabā izslēgta televizora ekrānā), pēc tam durvis lēniņām atveras un ienāk mazītiņa meitenīte baltā kleitiņā, un viņa nāk arvien tuvāk un tuvāk kamerai... nu un tālāk kā jau pienākas. Japāņu šausmene.

http://ru-fantasy.livejournal.com/569088.html

Rubrikas: literatūra
Apspriest forumā

Līdzīgi raksti :

» Par mums

Lai jauka diena visiem, kas še ienākuši!„Latvijas Fantāzijas un Fantastikas biedrība" (LFFB) dibināta 2000. gada 15. janvārī. Pasaulē līdzīgas biedrības pastāv jau kopš 1950-tajiem gadiem. LFFB biedrus vieno aizraušanās ar...

» Vērts iepazīt. Skots Linčs (Scott Lynch)

Skots Linčs (dz. 1978. gada 2. aprīlī) ir amerikāņu rakstnieks-fantasts, kas visvairāk pazīstams ar savu romānu ciklu "Džentlmeņi-nelieši". Seriāla pirmo romānu "Loka Lamora viltības" viņš saraksta 2004. gadā, bet 2006. gadā tas...

» Par mums

Lai jauka diena visiem, kas še ienākuši!„Latvijas Fantāzijas un Fantastikas biedrība" (LFFB) dibināta 2000. gada 15. janvārī. Pasaulē līdzīgas biedrības pastāv jau kopš 1950-tajiem gadiem. LFFB biedrus vieno aizraušanās ar...

» Priekšvārdi "Tumsas radurakstiem". Kas tā tāda?_1

Dēvids Hārtvels kādreiz sastādīja slavenu šausmu literatūras antoloģiju, kas veltīta tam šī žanra literatūras posmam, kad rakstnieki galvenokārt, rakstīja stāstus, nevis romānus. Antoloģija, oriģinālā - "The Dark Descent"....