Femuāri - fantāzijas elektroniskie memuāri.

Ļaunais varonis labā grupā

Autors: Aiva

Aiva
Tulkojumā izmantoti fragmenti no diskusijām Krasta Krīvu mājas lapā. www.wizards.com
Ļaunais varonis labā grupā

Kāpēc šāds raksts? Iemesls tam ir tāpēc, ka personīgi es uzskatu ka pieaugušu spēlētāju grupā ļauns personāžs var lieliski iekļauties jebkurā partijā un sagādāt prieku un spēles baudījumu visiem – spēlētājam, pārējai grupai un arī spēles vadītājam. Lielākoties gan daudzi spēlētāji saista raksturojumu „E” (ar lielo burtu) ar slepkavu kas apzog un nogalina partijas biedrus un vispār atstāj aiz sevis nebeidzamu līķu virkni. Patiesībā ļauns personāžs, jo īpaši LE personāžs, grupā iekļausies vieglāk un mazāk plosīs partijas biedru nervus kā tipisks CG rakaris, kas regulāri ievāks sev daļu no visas partijas iegūtā laupījuma. Tādēļ arī šī apcere, lai parādītu kā tas ir iespējams nelaupot prieku nevienam.

 

Spēles vadītāju nodaļa Va

 
Tulkots no Krasta Krīvu diskusiju lapu komentāru apkopojuma. Diskusija norisinājās ap 2000-2001 gadiem.

Jāsaka, ka es esmu par to lai DM neapietas ar PC kā ar jēlām olām. Dažreiz, bet ne vienmēr. PC dzīve ir bīstama, un laiku pa laikam pat vislielākā laime izbeidzas.

Ja spēlētājs zina, ka DM viņu pasaudzēs, tad galu galā lieta nonāk līdz Hobbita sindromam. Es to saucu tā tāpēc, ka nesen jau kuro reizi pārlasīju J.R.R.Tolkīna "Hobitu", un ja pieņem to par RPG kampaņu, tad vecais J.R.R.T. ir ļoti piedodošs GM.

Pirmkārt, rūķi un Bilbo drosmīgi iesoļo troļļu lamatās, un visi nonāk viņu gūstā. Turpat viņiem visiem arī būtu jānomirst, ja ne Deus Ex Machina Gendalfa ierašanās... pēc tam DM vēl atalgo viņus ar troļļu īpašumu un maģiskajiem zobeniem.


Brigthauka 16 baušļi

Autors: Aiva

Rubrika: Rubriku nav 

Aiva

Brigthauka 16 baušļi

(Kombinēts no Krasta Krīvu diskusiju lapām)

 


Atceroties visas peripetijas ar biedrības lapām un klausoties kritiku, uz āru prasās pasmagi ņurdieni.

Pirmā lapa bija visai stīva un neērta lietotājam parastajam, iztrūka foruma sadaļas, arī esošais materiāls reizēm čīkstēja pēc vēl. Otrā lapa jau bija labāka, bet neiedzīvojās. Man jau arī kaut kā īsti negribējās tai lapā bieži iegriezties. Pārāk plakana likās, par spīti tam, ka tur tumēr notikās kāda kustība.

Šī nu jau top par trešo lapu biedrības un līdzjutēju koplietošanai. Dizainiskā ziņā nav dzirdētas noliedzošas nopūtas. Ir tikai ieteikumi un rūcieni darbības uzlabošanai un sakārtošanai, kas pozitīvi. Tātad ir kāds, kuram nav vienalga. Un darba pie lapas tiešām vēl ir krietni daudz, kaut gan daudz jau ir aiz muguras.


Mieles.

Autors: mausns

mausns

Šī raksta autors ir Ils.

Mani palūdza ievietot.

 

Gribu pastāstīt par kādu vilšanos, ko dažreiz piedzīvoju, skatoties amerikāņu fantastiskos grāvējus. Ja tu jūti līdzi kādam no varoņiem, priecājies, ka viņš vai viņa, vai arī viņi un viņas izglābjas no briesmām, tad sevišķi sāpīgi pēc tā, kā filmas veidotāji izrīkojas ar saviem varoņiem nākamajās filmā. Domāju, ka izrīkojas necilvēcīgi. Te būs trīs piemēri.

Džordžs Lukass saraksta stāstu TV filmai "Evoku piedzīvojums" (The Ewok Adventure,1984.), tas ir blakus stāsts Zvaigžņu karu Visumā, kas vēsta par kāda zvaigžņu kuģa katastrofu uz planētas, kuru apdzīvo visādi briesmoņu un arī pret cilvēkiem visādi draudzīgie evoki.

 

Lasīt tālāk... Pievienot komentāru


Pieci Latkoni - pārdomām

Autors: mausns

mausns
No sākuma gribēju rakstīt jau pašas atvērtajā pavedienā, bet idejiski ko teikt sakrājies pietiekami daudz. Un, lai neizvērstos pavedienā, nolēmu izvērsties šeit. Savu apzināto piederību Latkonam varu sākt atskaitīt no 2005. gada latkona. Un šajā, kā arī visos turpmākajos latkonos, esmu līdzdarbojusies to organizēšanā. No sākuma pamazām un pa druskai, vēlāk jau dziļāk un pamatīgāk. Vienai tendencei, kura tomērt jūtama visus gadus cauri, Latkonu sakarā gribu pievērst lielāku uzmanību. Izbļaut sāpīti, tā teikt. Mani vienmēr, un pie šī Latkona organizēšanās it īpaši, ir kaitinājusi situācija, kura norisinas pēc šādas shēmas: Pēc programmas tapšanas procesa un "pīrāga dalīšanas" šai periodā beidzot ir publiskots programmas galīgais variants. Un pēkšņi šai publiskošanai seko :"Kāpēc viņam tur, man šite, mainiet mūs vietām, jāni daliet uz pusēm, anniņu izceļiet puķudobē, jānis negrib uz pusēm, viņš grib gareniski, anniņai vajag rozes un no jāņa, peksim - putkrējumu pagultē....". Tad, protams, kādai/kādam no organizatoriem, tā vietā, lai pēdējā piecminūtē piepucētu ieejas durvis, piesistu pēdējo nagliņu un izklātu oratoram sarkano paklājiņu, pacietīgi jālaipo starp jāni, anniņu, pēteri un kaimiņu ješku, lai vēlreiz pārdalītu programmu tā, lai kaza paēdus, peksis nosauļojies.... un tas viss vēl n-10 saitos, kur programma nopublicēta, jāsalabo. Un jānoklausās pārējās publikas kritika par pēdēja brīdī ievietoto un līdz galam nesalaboto programmu. Es esaku, ka nevar notikt pēdējā brīža pārbīdes, ja kādam uz galvas ķieģelis uzkritis, vai mīļotais dzenis uz mežu aizbēdzis.... Bet, nu neko. Ir jāmācās, kā tikt galā ar visu šito. Žēl, ka dažas labas un interesantas lietas šajā latkonā nenotika - tērpu skate savā sākuma variantā, protams, sevi ir izsmēlus. Bet - ceru, citus gadus būs atkal.

Veilānas tronis

Autors: mausns

mausns
Kabineta spēle par un ap galma intrigām situācijā, kad kroņprincis ir pazudis īsi pirms viņam jākāpj tronī.
Spēle norisinājās Mencendorfa namā 2008. gada 5. aprīlī. Spēles vadītāji - meistaru grupa "Nosaukums Tiek Precizēts".

Avataru paka

Autors: admin

Rubrika: avatari

admin

Sakarā ar to, cilvēkiem ir problēmas sameklēt/izveidot sev glītu un kvadrātainu sīktēlu (avataru), šeit ir tematiska čupiņa ar manuprāt, augšminētajiem kritērijiem atbilstošam bilžām.


Download license

Autors: mumins

Rubrika: copyright , anekdotes

mumins

Vajadzētu nomainīt tekstu, kas parādās, kad downloadē grāmatu no Skriptorija. Patlaban tur stāv GNU licenses teksts, kas ir maķentiņ garām.

Šai sakarībā paurķēju tīmekli un atradu sekojošus paraugu:

Stāt! Ak mācekļi, kas nezin šo darbu, svešu ideju zagļi! Pat nedomājiet staipīt savas zaglīgās rokas ap maniem darbiem. Uzmanieties! Un vai jūs nezināt, ka ar visvarenā imperatora Maksimiliāna žēlastību nevienam visos impērijas valdījumos nav atļauts nedz drukāt nedz tirgot šo gravīru viltojumus? Uzklausiet un ziniet, ja nepakļausieties viņa gribai - skaudības vai skopuma dēļ - ne tikai jūsu prece tiks konfiscēta, bet arī pats tapsiet pakļauts miesiskām mokām.


<< Sākums < 11 Nākamā > Beigas >>