mausns

09.maijs 2016  

Amerikāņu mūziķis un aktieris Džareds Leto spēlēs galveno lomu jaunā filmas "Interview with The Vampire" ("Intervija ar vampīru") versijā, apstiprinājis režisors DžošsBūns.

image001 

Amerikāņu mūziķis un aktieris Džareds Leto spēlēs galveno lomu jaunā filmas "Interview with The Vampire".

Rubrikas: kino aktieri

Lasīt tālāk...

ils

Katras tautas folklorā var atrast visdažādākos neparastos radījumus, garus un dievības. Ir tādi, kas ietvēruši sevī arhetipus no citām tautām, ir arī tīri nacionāli tēli. Atcerējos vienu no manām mīļākajām bērnudienu grāmatām "Senās igauņu tautas pasakas", ko kādreiz savācis un apstrādājis Frīdrihs Reinholds Kreicvalds, vācu izcelsmes igauņu līdzinieks mūsu jaunlatviešiem. 1-Image

Grāmatu ilustrējis S. Škopa. Viņa ilustrācijās tad arī šeit dod ieskatu par šīm radībām.

Lasīt tālāk...

ils

No interneta resursiem. Hronoloģiskā kārtībā minētas grāmatas, kuru autori piemin tehnoloģijas un jēdzienus, kas neeksistē reālā dzīvē tajā momentā, kad darbs ir ticis sarakstīts. No senākiem laikiem līdz 2003. gadam, kad saraksts sastādīts.1. turpinājums. iepriekšējo lasiet šeit.

1941 Zemes reljefa un klimata mainīšana. („Sadursmes orbīta”, Džeks Viljamsons).

1941 Neoterikss (personālais, automātiskais palīgs). („Mikrokosmosa dievs”, Teodors Stārdžons).

1941 termins Enerģētiskais ierocis, pirmavots – Alfrēda van Vogta grāmata „Šūpoles”.

1941 termins Gravitons (Graviton), gravitācijas elementārdaļiņa izlidoja no Larija Nivena darba „Cauruma dibenā”.

1941 termins Vārdu „pozitronu” ievieš Aizeks Azimovs.

1941 Uztvērējs, kas pats atrod vajadzīgo frekvenci. („Voldo”, Roberts Hainlains). ®Realizēts

1942 Staru traktors. („Gray Lensman”, E. E. „Doks” Smits).

Rubrikas: tehnoloģijas

Lasīt tālāk...

mausns

07.maijs 2016  

Dzīvības spēks un dziedinošā enerģija nav ekskluzīva prece, kas jāpērk par bargu naudu, tā ir pieejama katram, saka ārsts, pasniedzējs, cigun skolotājs Igors Kudrjavcevs. Jau vairāk nekā divdesmit gadu viņš praktizē un māca seno ķīniešu atveseļošanās mākslu cigun.

image001

Varbūt enerģijas mums nav tieši tāpēc, ka to izlietojam nevajadzīgām aktivitātēm, iesaka aizdomāties dakteris Kudrjavcevs.

Lasīt tālāk...

ils

Mēs esam pieraduši, ka futbolā parasti iesit maz vārtu, īpaši, ja pretinieces ir līdzvērtīgas, taču reizēm gadās visādi "brīnumi", kad vārti birst kā pupas. Protams, ka rakstā tiks apskatīti rezultāti, kas skar profesionālo un augstāku amatieru futbolu, jo šeit par to ir statistika. Informācija par spēlēm ņemta no Vikipēdijas, tāpēc iespējamas arī kļūdas.

Vislielākais vārtu birums vienas spēles laikā.

Futbola mačs «Adema» — «Stade Olympique de L’Emyrne» ir rekordists vārtu gūšanas skaita ziņā, vienas spēles laikā, tāpēc ir nonācis Ginesa rekordu grāmatā. Tas norisinājās 2002. gada 31. oktobrī starp divām Madagaskaras komandām: AS "Adema"un"Stade Olympique de L’Emyrne" (SOE). Mačā tika gūti par 113 vārtiem vairāk, kā iepriekšējā rezultatīva rekorda spēlē, kas 1885. gada 12. septembrī beidzās ar rezultātu 36:0. "Arbroath" ar tādu rezultātu pārspēja "Bon Accord". Tā līdz šim bija lielākā uzvara profesionālajā futbolā.

Rubrikas: sports

Lasīt tālāk...

ils

No interneta resursiem. Hronoloģiskā kārtībā minētas grāmatas, kuru autori piemin tehnoloģijas un jēdzienus, kas neeksistē reālā dzīvē tajā momentā, kad darbs ir ticis sarakstīts. No senākiem laikiem līdz 2003. gadam, kad saraksts sastādīts. Mēģināts labot gadskaitļus, kas atšķiras dažādos avotos. Sākums.

1613 termins Utopija (Utopia) — ideāla vieta, kas parasti nav sasniedzama. Termins parādās 1961. gadā.

1726 Ģeometriskā modelēšana (3D analogs). („Gulivera ceļojumi”, Džonatans Svifts). ®Realizēts

1726 Domājoša mašīna – risinājumus izvēlas mehānisms. („Gulivera ceļojumi”, Džonatans Svifts).

1727 termins Androīds (Android), pirmavots - The Chambers Cyclopedia.

1807 termins Gotema (Gotham), otrais Ņujorkas nosaukums.

1820 termins Svešais (Alien), saprātīga citplanētu dzīvības forma – no Tomasa Kārlaila vēstules. Vēlāk, 1935. gadā, iznāk Eando Bindera grāmata „The Robot Aliens”.

1820termins Zinātniskā fantastika (Science Fiction), termina dažādi datē

Rubrikas: tehnoloģijas

Lasīt tālāk...