ils

Sallija Grīna. Zaudētā puse

Šī ir Sallijas Grīnas triloģijas “Tumšā puse” noslēdzošā grāmata, kurā cīņa starp baltasiņu un melnasiņu burvjiem sasniedz kulmināciju.

Romāna galvenais varonis Neitans Birns, kurš ir pa pusei baltasinis, pa pusei melnasinis, kļuvis par spēcīgāko burvi, jo mantojis sava tēva – varenākā melnasiņu burvja – neparastās spējas. Uz Neitana pleciem gulstas milzīga atbildība, jo tieši viņš kļuvis par burvju alianses galveno ieroci cīņā ar baltasiņu burvjiem par labāku pasauli. Puisis kaujā tikko zaudējis tēvu, un viņu nodevusi mīļotā meitene Annalīsa.

Rubrikas: literatūra

Lasīt tālāk...

ils

Holija Bleka. Kasandra Klēra. Maģistrija. Vara bruņu cimds

 

Kolumam Hantam vasaras brīvdienas nav tādas kā citiem bērniem. Zēna tuvākais biedrs ir Haosa apsēsts vilks Posts. Turklāt tēvam neliek mieru aizdomas, ka viņa dēls ir ļauns. Un vēl – lielākā daļa bērnu rudenī neatgriežas Maģistrijas burvju pasaulē. Zēna dzīve nav viegla... un tā kļūst vēl grūtāka, kad mājas pagrabā redzētais liecina – tēvs, iespējams, grasās iznīcināt gan viņu, gan Postu. Šis stāsts ir turpinājums romānam „Dzelzs pārbaudījums” par Koluma Hanta gaitām Maģistrijā.

http://www.egmont.lv/lv/catalogue/view/vara

Marija Turtšaninova.Marēsi – Sarkanā klostera hronikas

Rubrikas: literatūra

Lasīt tālāk...

ils

Ieva Melgalve. Mājas bez durvīm.

Bruonu pilsētā Grāa noslēpumainā kārtā tiek nogalinātas vienkāršo ļaužu sievietes un pat kāda jauna burve. Kurš ir vainīgais – galvaspilsētas mags Rems vai svešzemniece Vega, kura kopš ieceļošanas šajā pilsētā ir centusies turēties savrup? Vadošajiem burvjiem taisnīgums nav svarīgs – viņiem pietiek ar to, ka izdzīvo viens. Stiprākais, viltīgākais, izturīgākais. Un tādēļ Vega un Rems cietuma noslēgtībā izcīna klusu un nežēlīgu cīņu, ik mirkli saskaroties ar briesmīgāko sodu, ko iespējams piespriest magam: vientulību.

Vai Vega spēs saglabāt veselo saprātu, vēl reizi pārdzīvojot pēdējo mēnešu notikumus – pārāk īso un mulsinošo draudzību ar Ogvenu, Grāas maģiju, kurā vienkāršo cilvēku pazemošana kļūst par aizraujošu spēli, un bijušā – vai varbūt esošā? – vīra Dāra pēkšņo ierašanos Grāā šķietami tikai tādēļ, lai liecinātu pret Vegu?

Rubrikas: literatūra

Lasīt tālāk...

ils

Sastādītāja Bārbala Simpsone. Latviešu šausmu stāsti

Rožu krūms, kas draud iznīcināt savu dārznieku...
Noslēpumains jātnieks, kurš nemet atspulgu upes ūdeņos...
Baltā sieva, kas spokojas teātra aizkulisēs...
Pelēks T krekls, kuru uzvelkot, notiks nelaime...

Tie ir tikai daži no tēliem, ar kuriem lasītājus pārsteigs, valdzinās un biedēs pirmā latviešu autoru šausmu stāstu izlase “Latviešu šausmu stāsti”.

Krājumā iekļauti divdesmit stāsti, kas tapuši visa 20. gadsimta garumā; meistarīgus vēstījumus šajā žanrā radījuši tik atšķirīgi rakstnieki kā Augusts Saulietis, Aleksandrs Grīns, Jānis Ezeriņš, Vizma Belševica, Vladimirs Kaijaks, Dagnija Zigmonte, Guntis Berelis, Ralfs Kokins, Ieva Melgalve un Andris Zeibots.

Rubrikas: literatūra

Lasīt tālāk...

ils

"Juras perioda parka" un daudzu citu, populāru tehnotrilleru autors Maikls Kraitons nomira 2008. gadā, taču viņa jaunais romāns drīz ieraudzīs dienasgaismu. Rokrakstu ar nosaukumu "Pūķa zobi" ("Dragon Teeth") atrada mirušā rakstnieka arhīvā un pēc redaktūras to anonsēja izdošanai nākošā gada maijā. darbība notiek XIX gadsimtā, kad notika "kaulu kari" - tas bija reāls divu slavenu amerikāņu paleontologu Edvarda Kopa un Čārlza Mārša konflikts. Viņi bija nikni konkurenti, kuri meklēja dinozauru paliekas. Galvenais varonis ir izdomāts, jauns zinātnieks Viljams Džonsons, kurš sadarbojas ar abām slavenībām, izrādās uz milzu atklājuma sliekšņa... Zinot Kraitonu, te var gaidīt fantastikas elementu. Romānu izdos izdevniecība "HarperCollins".

No žurnāla "Mir fantastiki", 2016. gada oktobra numura.

Lasīt tālāk...

ils

Ilustrētie spoku stāsti

Trīspadsmit nervus kutinoši stāsti, kuri liks šermuļiem skriet pār kauliem. Palaidnīgi spoki un rēgi, kuri grib labot pārestību,- šie stāsti liks jūsu sirdij nodrebēt. Tikai nelasiet tos tumsā!

Ilustrējis Hosē Emroka Floress.

No angļu valodas tulkojusi Lilija Berzinska.

http://www.janisroze.lv/lv/gramatas/berniem-un-jaunatnei/dailliteratura-berniem-un-jaunatnei/gramatas-pusaudziem/ilustretie-spoku-stasti.html

Ērina Hantere. Klanu kaķi, 1. Brīvībā

Jau paaudžu paaudzēs mežā tepat līdzās cilvēkiem, viņu pilsētām, ciematiem un automaģistrālēm, mājo četru dažādu klanu brīvie kaķi. Viņi dzīvo, vadoties pēc savu senču goda likumiem, taču Pērkona klanam draud briesmas, un arī citu klanu kaķiem spīvi jācīnās par izdzīvošanu. Tumšais Ēnas klans kļūst jo dienas, jo stiprāks, un noslēpumainā nāvē mirst Pērkona klana karotāji.

Rubrikas: literatūra

Lasīt tālāk...

ils

Arturs Balts. Staro

"Staro" ir romāns par cilvēka dzīves ceļa meklējumiem, uzupurēšanos, pašaizliedzību un mīlestību, kas vienmēr ir bijis cilvēku lielākais dzinējspēks. Vienlaikus tas ir stāsts par ceļojumu no profānās uz sakrālo pasauli : romānā galvenā varoņa ceļojums, kas ved viņu caur pazemes lokiem, liekot izciest gan fiziskus, gan garīgus pārbaudījumus, kļūst par modernās pasaules iniciācijas simbolu, kas rāda ne tikai individuālu cilvēka izaugsmi, bet arī visas sabiedrības domas un lidojumus. [P.S. Nosaukums nav darbības vārds, tā sauc grāmatas varoni].

http://www.janisroze.lv/lv/gramatas/dailliteratura/tulkota-dailliteratura/klasika-musdienu-literatura/staro.html

Inguna Dimante. Pilnmēness nakts zieds

Iznācis jūnija “Lata romāns” – debitantes un jau konkursa laureātes Ingunas Dimantes romāns “Pilnmēness nakts zieds”. Liktenīgs un erotisks stāsts.

Pati autore par romānu teikusi: “No spoku stāsta romānsizvērtās mīlasun liktenīgas satapšanās stāstā.”

Rubrikas: literatūra

Lasīt tālāk...