ils

Tulkots no organizācijas AppleCore (Ķīna) prospekta.

AppleCore.

AppleCore ir dibināta 2009. gadā apvienojot zinātniskās fantastikas klubus no dažādām universitātēm Austrumķīnā, konkrēti - Fudan, Shanghai Jiaotong, Tongji, Shanghai, Donghua un citām, pieņemot savās rindās arī zinātniskās fantastikas fanus no Šanhajas, kas augstskolas jau ir beiguši. Mēs cenšamies palīdzēt visiem zinātniskās fantastikas klubiem un atsevišķiem entuziastiem, integrējot līdzekļus, organizējot dažādas aktivitātes un popularizējot zinātnisko fantastiku.

Rubrikas: sanāksmes

Lasīt tālāk...

ils

Nemēģināšu daudz kritizēt, lai gan vispār jau tā bija katastrofa, bet mēģināšu ieskicēt dažas lietas, par kurām ir vērts sākt domāt jau tagad. Tajā pašā laikā neuzstājot, ka mans viedoklis ir kategorisks pēdējā instancē.
Vajadzīga diskusija, ja vēlamies piedalīties arī nākošajā UniCon.
Tātad:
1) ierašanās, lai arī darboties sākām nepilnas 2 stundas pirms sākuma - tomēr vairāk bija jāpadomā, kā "aizsist" izdevīgāku pozīciju, diemžēl, pirmā ideja, kas realizējās spontāni, nebija tā spožākā - atrasties tā, ka hallē ienākošie atrodas pret mums ar mugurpusi;

Rubrikas: sanāksmes

Lasīt tālāk...

mausns

2014.gada 19.jūlijā notika piecu LFFB biedru un divu draugu ekskursijas brauciens uz Irbenes radiolokatoru, kas izvērsās negaidītā ekskursijā pa Kurzemi. Brauciens notika ar divām vieglajām automašīnām. No skopajiem biedrības līdzekļiem varēja apmaksāt pašu ekskursiju Irbenes radiolokatorā un daļēji segt benzīna izdevumus abu automašīnu vadītājiem.

Šis bija trešais biedrības brauciens uz Irbenes radioteleskopu . Pirmais notika šī gadu tūkstoša pašā sākumā, 2000.-2001. gadā. Otrs Irbenes apmeklējums notika Baltcon 2002 ietvaros, kad uz turieni devās biedri kopā ar ārzemju viesiem, kas bija ieradušies uz Baltcon Rīgā. Pa šiem gadiem ir notikušas zināmas izmaiņas apmeklējamo objektu darbībā un apmeklētības iespējās. Pirmajā apmeklējuma reizē bija iespējams tikt iekšā lielā radioteleskopa, bijušā radiolokatora ēkā un uzkāpt augšā lokatora augšējos stāvos, balkonos, stiprinājuma konstrukcijās. Tolaik, kā arī 2002. gadā ekskursijas vadīja zinātnieks Edgars Bervalds. Tajos laikos Irbenes bijušā lokatora telpas un pats lokators, tagad radioteleskops, nesen kā bija pārņēmuši Latvijas zinātnes pārstāvji un nekas papildus netika nodrošināts tūristu apkalpošanai. Tagad ekskursijas vada šim nolūkam nolīgts gids, kas ir loģiski un pareizi, jo zinātniekiem jāveic darbs, nevis jāstrādā par viesu uzņēmējiem. Tāpat ar zināmām skumjām, bet kā pilnīgi pamatota situācija jāuztver tas, ka lielā 32m diametra antenas radioteleskopa ēka, vairs nav apmeklētājiem pieejama. Tagad tās ir tikai zinātnieku darba telpas. Rudenī gaidāma šīs iekārtas lielā rekonstrukcija, kad paredzēts nomontēt un labot lielo 32m antenu.

Rubrikas: sanāksmes

Lasīt tālāk...

mausns

Atsaucoties uz Kārļa Balta uzaicinājumu, LFFB „izbraukuma” brigāde Andras Gustavsones, Gunta Veiskata un Ilmāra Bites izpildījumā 2014.gada 25.aprīlī devās viesos uz Ogres rajona Rembates bibliotēku.

Pasākuma sākums – plkst.17.00. No Rīgas ar privāto auto jāizbrauc ap plkst. 15.00. Lai laikus ierastos pasākuma norises vietā un būtu laiks mazliet iesildīties pirms uzstāšanās. Tomēr izbraucām no Rīgas ar nelielu nokavēšanos, jo 15.00 norunātajā vietā bija trīs cilvēki un auto. Šoferis ieradās ar aizkavēšanos.

Rubrikas: sanāksmes

Lasīt tālāk...

ils

Pavisam bija 3 raundi - es piedalījos divos. Katrā raundā 2 pusstundu garas sarunas par doto tēmu ar 2 cilvēkiem, kas par 1 eiro (vai vinnējot izsolē), ja pieteicas vairāki klausītāji, ir nopirkuši šo sarunu.
Ar mani 1. raundā sarunājās meitene, kurai viss runātais bija interesanti. Kā otrais piesēdās viens vīrs, kuram tā tēma neinteresēja, toties pašam gribējās izklāstīt savas domas par Visuma uzbūvi, viņš uzskata, ka cilvēku dvēseles iemosojas ķermeņos, kas ir kā avatari šajā pasaulē: nodzīvo savu dzīvi, ķermenis mirst, tad dvēsele iemiesojas nākošā ķermenī (reinkarnācija).

Rubrikas: sanāksmes

Lasīt tālāk...