ils

Šodien, 2015. gada 7. septembrī ir nebijis notikums latviešu fantastiskajā literatūrā. Jaunā un jau pieredzējusī rakstniece Laura Dreiže (25) izdod savu piekto grāmatu, kas tajā pašā laikā ir arī pirmās latviešu fantastiskās triloģijas romāns. Grāmatas darbība norisinās paralēlajā Viktorijas laiku Anglijā un veidota populārajā stīmpanka stilā. Par grāmatu autore jau daudz stāstījusi un arī blogeru atsauksmes ir sasniedzamas, tāpēc ko vairāk uzrakstīšu, kad būšu izlasījis grāmatu.

Rubrikas: sanāksmes

Lasīt tālāk...

mausns

ekskursja uz Ligatni2015.gada 8.augustā, mēs – es, Kaspars Bērziņš, Arnis Voitkāns un Ilmārs Bite – ar Arņa mašīnu devāmies uz Līgatni, lai apskatītu tur padomju laika pazemes bunkurus. Doma par ekskursiju bija radusies jau pērn, kad devāmies ekskursijā uz Irbenes lokatoru. 

Izbraucām no Rīgas 9.00 no rīta un bez starpgadījumiem nokļuvām Līgatnē pie visai iespaidīgas sanatorijas ēkas ar labiekārtotu apkārtni. Netrūka ne soliņu, ne dārza šūpoļu, ne vietas teltīm, ne daudz kā cita aktīvai atpūtai pie dabas civilizācijas tuvumā.

Ekskursija pati sākās 12.00, tāpēc nedaudz paklaiņojām pa apkārtni, pasēdējām mājīgajā sanatorijas kafejnīcā malkojot sen nedzertus piena kokteiļus.

Rubrikas: sanāksmes

Lasīt tālāk...

ils

DSCF5442Sīkāk par filmu lasiet šeit: http://www.forumcinemas.lv/Event/301328/

Es tikai sākumā gribu pastāstīt par iespaidiem no 5. februāra seansa kinoblogeriem.

Pasākumu vadīja kinobloga "Kino kults" veidotājs Sergejs Timoņins, sākumā pastāstot par to, kas tad īsti ir brāļi Vačovski, kuri tagad vairs nav brāļi.

Endijs un Larijs, kurš tagad ir Lana, Vačovski piedzima Čikāgā poļu-amerikāņu ģimenē, kas droši vien nospēlēja zināmu lomu viņu tālākajā dzīvē. Izgājuši izglītošanās skolu, mācības līdz galam nepabeiguši, viņi sāk strādāt - celtniecībā un viņu tālāko darbību ietekmē mīlestība uz animāciju un komiksiem. Ar laiku viņiem pat atļauj veidot mazāk zināmu varoņu komiksus pēc Klaiva Bārkera darbiem. Kas zina, ārkārtīgi asiņainu šausmeņu autors. Varbūt atmiņā palikusi arī filma pēc viņa darba "Hellraiser" (1987). Ķērušies klāt komiksiem, Vačovski nolemj dziļāk doties šovbiznesa ūdeņos un sāk rakstīt un piedāvāt scenārijus filmām.

Rubrikas: kino kritika režisori

Lasīt tālāk...

ils

2014. gada 27. decembrī kafijas bārā "Coffee Inn", kas atrodas uz Krišjāņa Barona un Dzirnavu ielas stūra, norisinājās Lielā Viduszemes viktorīna, kur tika noskaidrota labākā no blogeru komandām, kas vislabāk pārzina Prfesora Džona R. R. Tolkina biogrāfijas faktus, viņa slavenos darbus: "Hobits" un "Gredzenu pavēlnieks", kā arī Pītera Džeksona, pēc šiem darbiem uzņemtās filmas. Dzerot īpašo, Viduszemes latte, komandas (ja nemaldos, tad kopā sešas) cītīgi cīnījās, lai maksimāli pracīzi atbildētu uz septiņu kārtu - nodaļu - jautājumiem - septiņiem katrā kārtā.

Rubrikas: sanāksmes

Lasīt tālāk...

mausns

DSCF3435Mūs atkal sameklēja raidījums "Kīnomānija" ar piedāvājumu noskatīties trešo Hobita daļu un pēc tās izteikt savu viedokli par filmu. Gājēji bijām pieci - Andra Gustavsone, Kaspars Bērziņš, Ilmārs Bite, Kristaps Andrejsons un viņa meitene Maija Alise Sproģe. Kaspars no runāšanas "pazuda" - bija kaut kādās darīšanās jāskrien prom.

Rubrikas: kino

Lasīt tālāk...