ils

Par pagātnes brīnišķīgām fejām un vareniem burvjiem ir sarakstītas daudzas grāmatas un stāstītas milzums leģendu. Vēstījumi par lielā Merlina piedzīvojumiem un gudrā Gendalfa gaitām nezaudē popularitāti pat mūsu progresīvajā nanotehnoloģiju laikā. Taču nevajag domāt, ka sacerējumi par pagātnes magiem un burvjiem - ir tikai aizraujoša beletristika. Daudzi seno leģendu varoņi ir atstājuši savas pēdas reālās vēstures lapaspusēs.

Jeļenas Ļakinas raksts no izdevuma "Taini XX veka", 2016. gada 50. numura.

Lamatas neuzticīgiem bruņiniekiem.

Kā piemērs var kalpot eposa par karali Artūru varones, burves Morganas liktenis. Ķeltu sāgās viņa ir leģendārā valdnieka māsa.

Lasīt tālāk...

ils

Zēns, kurš izdzīvoja, sen jau ir izaudzis, bet viņa lieta dzīvo.

Harija Potera pasaule ir ieguvusi otro elpu, iznākot filmai "Fantastiskās būtnes - un kur tās meklēt". Tur ir klāt personāži, kuri minēti Džoannas Roulingas grāmatās par Hariju Poteru, rakstniece pieliks savu roku jaunā "kinoseriāla" scenārijiem.

Kas apmierinās fana sirdi?

Pēc Roulingas vārdiem, seriāla "Fantastiskās būtnes" filmas ir tā augsne, kur Poteriāde dzīs savus asnus. Nākošās filmās skatītāji ieraudzīs samērā jauno (ap 50 gadu vecu) Dumidoru. Viņa cīņa ar tumšo magu Gellertu Grinvaldu 19 gadu garumā būs viena no sižeta līnijām, kas apvienos filmas - līdz pat fināla duelim 1945. gadā. Pirmajā lentē notikumi sākas 1926. gada novembrī - mēnesi pirms piedzimst Toms Ridls, nākamais burvis Voldemorts. Fanu portālos jau sāk spriest par Dumidora māsas Arianas nāvi (viņa ir pieminēti filmās "Harijs Poters un Nāves dāvesti"), ko saista ar to bīstamo būtību, kas sarīko nekārtības Ņujorkā "Fantastiskajās būtnēs". Tiek minēts arī tas, ka Ņuts Skamanders īstenībā ir Dumidora slepenais aģents.

Rubrikas: literatūra

Lasīt tālāk...

ils

Publicējis 12.12.2016 lietotājs admin [Polemiskas pārdomas – t.p.]

http://skrudzh.ru/kastovaya-sistema/

Filozofijas minūte no Skrūdža. Kādam no blogeriem noskatījos ierakstu par kastu sistēmu. Pēc viņa domām pasaule pēc nosacītas brīvības laika atkal kļūst par šķiru sabiedrību. Ko tas nozīmē? Tas nozīmē, ka, ja esi dzimis kā kalps – kā kalps arī nomirsi. Ja būsi dzimis kā bajārs – tātad arī nodzīvosi dzīvi, spēlējot blekdžeku un jājoties ar maukām. Kā parasti, izsacīšu savu kautrīgo viedokli šajā sakarā.

Uzreiz pateikšu, ka esmu pilnībā vienisprātis ar tēzi, ka drīz iestāsies šķiru sabiedrība. Brīvība beidzas, nāk laiks, kad kalpiem būs jāzina sava vieta (ja kas, esmu kalps vairākās paaudzēs). Tuvāko 20-30 gadu laikā pāreja starp kastām pilnībā beigsies un ļoti svarīgi ir tagad ieņemt to vietu, kas būs tev, paliks taviem bērniem, mazbērniem šajā pasaulē. Iemeslus tam es redzu vairākus.

Rubrikas: politika vara

Lasīt tālāk...

ils

Kādreiz parādīsies mašīnas, kurām cilvēki būs kā skudras. No žurnāla "Kot Šredingera", 2016. gada 11. numura.

Filozofa, neirobiologa, publicista, organizācijas "Project Reason" dibinātāja un direktora Sema Harisa runa TED konferencē.

Es gribu izklāstīt scenāriju, kas vienlaikus ir šausmīgs un visai ticams. Es pastāstīšu, kā mūsu sasniegumi mākslīgā intelekta jomā galu galā iznīcinās mūs.

Ja jūs esat līdzīgi man, jūs būsiet vienisprātis, ka, izdomāt cilvēces bojāejas fantastiskos scenārijus ir interesanti. Tāda reakcija ir daļa no problēmas. Visvairāk mūs MI attīstībā mani biedē tas, ka mēs neesam spējīgi ar pareizām emocijām atsaukties uz briesmām, kas mums draud nākotnē.

Rubrikas: ittehnoloģijas

Lasīt tālāk...

ils

Sižets no žurnāla "Kot Šredingera", 2016. gada 11. numura.

Vienkāršs paņēmiens, kā iegūt jaunu valsti. [Šādi projekti jau ir bijuši no pagājušā gadsimta, arī īpaši kuģi, taču neviens nav realizējies, tagad, liekas, var izdoties - t.p.]

Labi būtu, ja varētu radīt ideālu valsti, taču nav kur - visu planētu jau ir sadalījušas neideālas valstis. Toties var uzbūvēt salu un pilnai laimei - padarīt to peldošu. Šādai idejai ir radīta vesela ideoloģija, kas kļuvusi populāra Silīcija ielejā: sīsteidings.

Rubrikas: kreatīvs

Lasīt tālāk...

ils

Reja Bredberija stāstu krājuma krievu valodā "Mēs - neredzamās katedrāles galdnieki" tulkotāja Arama Oganjana (Armēnija) pēcvārds. Krājumu veido no dažādiem avotiem ņemti rakstnieka agrīnie stāsti un, pēc visa spriežot, oriģinālvalodā šāds krājums neeksistē.

Interlūdija.

Rejs Bredberijs ir dzimis 1920. gada 22. augustā, Vokiganā, Ilinoisā, ASV. Miris 2012. gada 6. jūnijā, Losandželosā, Kalifornijā, ASV.

"Es nedomāju par nāvi, tāpēc ka es būšu šeit vienmēr. Šī kaste ar manām filmām un plaukti ar manām grāmatām pārliecina, ka vēl kādus pāris simts gadu man rezervē ir. Nāve ir samaksas veids par lielisko iespēju kādu laiku būt dzīvam". ("Reja Bredberija dzīves likumi").

Bredberijs bija rakstnieks-fantasts. Kritiķi dažus viņa darbus pieskaita maģiskajam reālismam. [Ko par saviem darbiem domāja pats rakstnieks, uzzināsim vēlāk - t.p.]

Lasīt tālāk...

ils

Tuvojas gada beigas un žurnāls "Kot Šredingera" (2016. gada septembra numurs) ir sarūpējis un sagrupējis visa tās briesmas, kas var gaidīt cilvēci tuvākā vai tālākā nākotnē.

Tehnoloģijas attīstība paātrina vēsturi. Taču, jo ātrāk mēs drāžamies uz priekšu, jo lielāks risks, ka mēs netiksim galā ar jaunajiem draudiem. Kādiem tad? Katru gadu pēc Vispasaules Ekonomiskā foruma rezultātiem iznāk "Globālo risku atskaite", kur tiek analizētas briesmas, ar kurām pasaule saskarsies tuvāko desmit gadu laikā. 2016. gada atskaites pamatā ir 750 pasaules līmeņa ekspertu aptauja.

Rubrikas: kreatīvs

Lasīt tālāk...