mumins

Domājams, ka realizācija varētu būt episks leļļju teātris (bet saprotams, 4d ar krēslu trīsēshanu un zobu griešanu). 2d skice - apm šadi:

hobiti_lubok

 

Война и мир
Рабочее название «Пафос и спецэффекты».
Так как в «Войне и мире» наиболее зрелищной является война и прочие поводы для спецэффектов, то некоторые линии пришлось сократить, некоторые опустить, а некоторые придумать – ну что ж поделать, экранизация. Зато эпично.

Пролог

Корсика. Школа. Низкорослый нелюдимый мальчик отвечает у доски на уроке географии.
Учитель:
- Ну-ка, покажи нам Европу.
Мальчик, не глядя, очерчивает рукой широкий круг, захватывающий вместе с Европой Средиземное море и часть Египта.
- И что это у тебя, Европа?
- Да, - сквозь зубы отвечает мальчик. – У меня это Европа. Эта Европа у меня.
- Опять не выучил? Розги!
Одноклассники смеются, плюются жеваной бумагой и дразнят мальчика коротышкой и корсиканцем, что на Корсике звучит довольно странно.
Мальчик сжимает кулаки.
По углам начинают клубиться 3Д тени.
3Д тени с придыханием и пришепетыванием:
- Зло… В нем зреет злоооо…

Lasīt tālāk...

ils

[Šiem vārdiem autorība tā arī nav izprasta, vārdi sasaucas un žurnālā nopubliskoti pirms zintnieka Māra Pelēkā raksta „Laika Ritms”, kas LFFB websaitā ir publiskots. Īsti nesapratu, kur labāk ievietot, tāpēc „ievietojās” Dižmākslas sadaļā. Un pie viena – oriģinālā ne visas rindiņas sākas ar lielo burtu, nepasekoju pārrakstot, tāpēc te visas rindiņas sākas ar lielo burtu.]

Vēstījums caur Sarmīti

Latvija ir sevišķa vieta. Tev un man, un daudziem sirds jau modusies un liek atbildēt par katru teikto vārdu, domu, darbu. Sirdij nesamelosi. Un – vai vērts to darīt? Varbūt vienkārši dūšu vajag? Kā sprīdītim? Uzņemties atbildību un darīt, ne gaidīt, ka citi izdarīs.

Sirdī – tak visi nojaušam, ka jau nāk citi laiki. Turklāt – strauji nāk...

Lasīt tālāk...

ils

Konstantīna Korelova īsais stāsts alternatīvās vēstures stilā no nedēļraksta "Taini XX veka", 2013. gada 13. numura.

 pirmaisskan289aKad jaunais Josifs Džugašvili vēl mācījās garīgajā seminārā, viņam pagadījās pa rokai grāmatiņa ar nosaukumu Brēma "Dzīvnieku pasaule". Grāmatiņa bija krievu valodā, ar kuru Staļinam vija zināmas grūtības, bet gruzīnu valodā Brēms nebija izdots. Gruzijā tajā laikā nezin kāpēc nemīlēja vāciešus.

No kurienes radās Koba?

Taču Staļins nevienam neteica, ka Brēms ir vācietis, arī lasīt īpaši necentās, vienkārši sēdēja un skatījās bildes. Visvairāk viņam iepatikās bildīte ar vombatu. Tā iepatikās, ka Staļins, ne tikai iegaumēja šī brīnumainā zvēra nosaukumu, bet vēlāk pat paņēma tā vārdu par savu revolucionāro pagrīdes iesauku. Viņš nedaudz saīsināja vārdu "vombats" gruzīnu manierē un sanāca - Koba.

Rubrikas: literatūra vēsture

Lasīt tālāk...

Seila

Mārketinga plānu lasiet šeit

Ziemassvētki - tas ir pārdomu laiks, kad debesīs ceļas miljoniem lūgšanu un tik daudz darba, kā ziemassvētkos, eņģeļiem mēdz būt tikai lieldienās. Kaut gan, nē- lieldienās darba ir daudz vairāk, jo tad nākas pārbaudīt grēku statistikas un pētīt katra cilvēka dvēseli, lai noskaidrotu, kurus grēkus drīkst atlaist, bet kuriem vēl nav pienācis noilguma termiņš.

Ziemassvētki laikam ir vienīgais laiks, kad pat mūžīgi zvanošais Lucifers saprot, ka labāk netraucēt Gabriēlu darba laikā. Vismaz parasti viņš to ļoti labi saprata.

Lasīt tālāk...

mausns Darbs piedalās literārajā konkursā "Tā dzimst leģendas" LatCon 2011 ietvaros

Nakts. Kaut kur tālumā dzirdama runču nemitīgā brēkšana, kas gatavi līdz nāvei saplosīt ienaidnieku, lai gūtu uzvaru. Debesīs mirdz netaktiski apaļš un spožs mēness, kas kā spogulis uz sevis parāda visu, kas notiek uz zemes. Kā arī tas uzņēmies nepateicīgo sarga lomu. Par laimi tikai uz šo vienu vienīgo nakti, jo šādā izskatā viņam ļauts parādīties tikai izredzētās nakts stundās. Un tikai pāris reizes gadā. Ļaudis to dēvē par pilnmēnesi. Šo valdzinošo ainu pārtrauc neparastu radījumu parādīšanās uz mazā smilšu celiņa, kas ved uz Salas mājām.  Tie ir divi tēli, kas savu augumu paslēpuši zem lieliem apmetņiem, un uz galvām uzlikuši apmetņu lielās kapuces. Dīvainākais ir tas, ka viens no viņiem ir izvēlējies melnu apmetni, bet otrs  – baltu. Pretstati. Viņi  stāv viens otram pretī, un kaut ko tikko dzirdami sarunājas. Melnajā apmetnī tērptais pieklusinātā balsī burbina: „ Marinos, tā ir mana pavēle! Jāsaņem ir abi mantojumi. Tieši tā kā šeit rakstīts.” Un viņš iebāzis roku apmetnī no kādas tā krokas izvelk nelielu akmens gabalu.

Lasīt tālāk...

mausns

Darbs piedalās literārajā konkursā "Tā dzimst leģendas" LatCon 2011 ietvaros.

Kad zvaigznes vēl nebija iemirdzējušās, Kluspils naktis bija tumšas un tukšas. Cilvēki tās pavadīja guļot, krājot spēkus jaunai dienai, bet uzmostoties nejutās ne nieka mundrāki. Šķita, ka pilsētas naksnīgā rūsa ir iespiedusies viņu kaulos un smadzenēs, pamazām padarot tās rāmas un slābanas. Viņi pārstāja runāt un klausīties, tā vietā vienkārši slīdot cauri laikam rītdienas gaidās.

Tā man stāstīja vectēva brālis, pie kura bērnībā vakaros mēdzām paciemoties ar vecākiem. Viņš sēdēja uz lieveņa noliktajā krēslā un piemiegtām acīm skatījās pilsētas griestos, ļaujot no tiem plūstošajai gaismai dzīt ēnas no sejas līdz viņš atkal bija tīrs kā nomazgāts tekošā ūdenī.

Lasīt tālāk...

mausns

 Darbs piedalās literārajā konkursā "Tā dzimst leģendas" LatCon 2011 ietvaros.

Februāra pēdējai dienai neraksturīgi silts gaiss glāstīja vaigus. Anabella stāvēja pie avota, lūkojās saules gaismas dzirkstu rotaļās dzidrajā ūdenī un ļāvās laiskām pārdomām. Viņa prātoja par vislielāko mīklu, kas viņu bija mocījusi jau kopš piecu gadu vecuma – mazo straumīti, kas plūda gar ciema nomali, līdz ietecēja jūrā, un savādo spēku, kas viņu pārņēma tās tuvumā.

Meitene notupās un uz brīdi iegremdēja plaukstas avota ledusaukstajā straumē. Acumirklī kā zibens šautra caur viņas vēnām iztraucās nez no kurienes radusies enerģija, tik stipra, ka lika noreibt. „Tagad es varētu satriekt visu pasauli kailām dūrēm,” Ana tīksmi nodomāja, izņemdama rokas no ūdens un pieceldamās. Mazs, aptuveni četrus gadus vecs puisēns, kas nemanāmi bija pielavījies aiz muguras, lika viņai salēkties. Bērns kareivīgi, kaut arī nedaudz nedroši, raudzījās augšup uz Anu un paziņoja: – Tu esi agana!

Lasīt tālāk...