ils

Elfi ir vismazāk degradētās būtnes no visiem feiri jeb fejām, viņi dzīvo ļoti ilgi, ilgāk par citiem radījumiem, pat tūkstoš gadu. Viņi ir arī paši gudrākie un zinošākie. Taču arī tas ir regress. Elfi, kā visas pārējās būtnes (fejas, rūķi uc.), kādreiz bija eņģeļi, taču, kad viņus padzina no Debesīm uz Zemi, viņi kļuva mirstīgi, jo pazaudēja dievišķību. Tas ir regress, salīdzinot ar mērkaķu evolūciju par primātiem, cilvēkpērtiķiem un beidzot par cilvēkiem.

Rubrikas: elfi

Lasīt tālāk...

Erma

Vitālijs Bašuns ir dzimis un audzis Sanktpēterburgā (toreizējā Ļeņingradā), jaunībā bijis saistīts ar kino un teātri, bet līdz galam aktiera profesiju tā arī nav izmācījies. Toties viņš beidzis Pēterburgas universitātes psiholoģijas fakultāti. Tad vēl pusgadu mācījies programmēšanu, ar ko arī ir saistīta viņa turpmākā nodarbošanās.

Viņš pats ir kaislīgs fantāzijas un fantastikas žanra lasītājs, un tad, kad viņam aptrūkstas lasāmvielas, un, kad atrodas laiks, viņš „izklaidē” sevi rakstot tekstus. Un autors nekad nav izvirzījis mērķi kļūt par pasaules literatūras klasiķi, vai arī sākt pelnīt ar sevis uzrakstīto. Tāpat viņš atklāti pateicis saviem lasītājiem, lai no viņa negaidot nekādas īpaši sakrālas zināšanas, vai citas atklāsmes, un nemeklējot viņa darbos kādu „dziļumu vai augstumu”. Savu darbu galvenos varoņus arī viņš pats bez kādām pretenzijām sauc par Mēriju un Martiju Sjū, kā krievvalodīgajā vidē parasti mēdz apzīmēt šabloniskus un ne visai gudrus standarta mīlasstāsta personāžus.

Rubrikas: rakstnieki

Lasīt tālāk...

ils

Izvilktos fragmentus (no anotācijām?) salasījis fantastikas speciālists Nikolajs Karajevs savā Facebook lapā. Necentos tulkot, kas mācēs - izlasīs un... noskurināsies. Ha-ha! Viņš to sauc par „rusinfantilītu”.

...Что делать обыкновенной студентке, если её неожиданно утаскивают в другой мир? И четверо мужчин, не давая опомниться, одновременно начинают соблазнять?..

...В этой реальности российская Зона снова полностью закрыта...

...В буквальном смысле с неба сваливается «deusexmachina»...

...Она гоняется за настоящим чувством, но получает лишь секс. Никто не может полюбить ее. Познакомившись с ней ближе, все ее мужчины уходят...

Lasīt tālāk...

ils

Klifords Donalds Saimaks piedzima 1904. gada 3. Augustā, Milvilas pilsētā (Viskonsinas štatā) Džona Lūisa Saimaka un Mārgaretas Saimakas, dzimušas – Vaizmena (Wiseman) ģimenē. Viņa vectēvs pa tēva līniju bija pārcēlies uz ASV no Bohēmijas, viņa uzvārds bija Šimaks (Šimák).

1929. gada 13. aprīlī viņš apprec Agnesi Kačenbergu, viņiem piedzimst divi bērni – Ričards Skots un Šellija Elēna. Klifords ir studējis žurnālistiku Viskonsīnas štatā, Medisonā.

Strādājis dažādās avīzēs, līdz parakstījis kontraktu ar «Minneapolis Star and Tribune», kur strādājis no 1939. gada līdz pat aiziešanai pensijā 1976. gadā. Te no 1949. gada sākuma viņš izpilda avīzes „Minneapolis Star” ziņu nodaļas redaktora pienākumus; bet, sākot ar 1961. gadu – zinātniski-populārās sērijas «Minneapolis Tribune» koordinatora pienākumus. 

Rubrikas: rakstnieki

Lasīt tālāk...

Erma

Olga Kuno, vīra uzvārdā Kagāna, dzimusi pagājušā gadsimta septiņdesmito gadu beigās, Maskavā. Kad viņai bija trīspadsmit gadu, ģimene pārcēlusies uz tagadējo dzīvesvietu Izraēlā. Viņa beigusi ebreju universitāti Jeruzalemē, un pēc profesijas ir lingviste. Vēlāk viņa strādāja par pasniedzēju tai pašā Jeruzalemes universitātē un arī Kalifornijā Santakrusas universitātē. Šobrīd viņa dzīvo Modīnā un pasniedz lingvistiku Ber-Ševas universitātē. Šad un tad gan viņa atgriežas Krievijā, un arī 2017.gada marta beigās viņai plānota izdevniecības „Eksmo” rīkota tikšanās ar saviem lasītājiem Maskavā.

Olga Kuno pieder pie tiem retajiem cilvēkiem, kuriem profesija vienlaikus ir arī hobijs. Lielākoties viņa raksta profesionālos rakstus, bet pa vidu tam arī dzeju un prozu. Autore uzskata sevi par ļaunatminīgu, jo viņai šķiet nepareizi aizmirst nodarīto ļaunumu, tāpat kā labo, lai nevajadzētu kāpt uz viena un tā paša grābekļa vairākas reizes. Viņa raksta ļoti ātri un ražīgi, topošo grāmatu turpinājumi internetā pieejami gandrīz vai katru dienu. Šobrīd viņa ir ļoti populāra ar milzīgi daudz cienītājiem, un viņas vārds būs atrodams daudzu topu augšgalā.

Rubrikas: rakstnieki

Lasīt tālāk...

ils

Indiešu rakstniece Vandana Singa ir dzimusi un uzaugusi Ņu-Deli. Jau agrā vecumā viņa sāka interesēties par mākslu un literatūru, un arī par zinātni. Katra no šīm aizrautībām nospēlēja kādu lomu Vandanas dzīvē. Bērnībā viņas dzīve paiet divu valodu literatūru - hindi un angļu - zīmē. Māte un vecmāmiņa stāsta vecis indiešu eposus "Māhābharātu" un "Ramajānu". Vienpadsmit gados viņa iepazīst zinātnisko fantastiku: Azimovu, Klārku, Bredberiju...

Pēc izglītības Vandana ir fiziķe, maģistra pakāpi viņa ieguva Indijā, Deli Universitātē. Pēc tās absolvēšanas turpināja studijas specialitātē ASV, kur ieguva fizikas doktores grādu. Kādu laiku strādāja specialitātē. Viņas zinātniski-fantastiskie stāsti pirmo reizi publicēti 2002. gadā; no 2003. gada līdz pat šim laikam viņa pasniedz fiziku Flamingemas valsts koledžā, Masačusetā. Pašlaik ar ģimeni dzīvo netālu no Bostonas, taču cer, ka ar laiku atgriezīsies dzimtenē.

Rubrikas: rakstnieki

Lasīt tālāk...

Erma

Milēna Zavoičinskaja dzimusi pagājušā gadsimta septiņdesmito gadu vidū Prāgā, militārpersonas ģimenē. Sešus bērnības gadus viņa pavadīja Ziemeļosetijā Ordžokinidzes pilsētā (šobrīd Vladikaukāza). Pēc tam pieci gadi pagāja Mongolijā – Bulgānā, Ulanbatorā un Ševi-Gobi. No 1985.gada viņa dzīvojusi Maskavā. Milēna beigusi universitāti kā ekonomists-mārketologs, un vēlāk gandrīz ieguvusi arī otru augstāko izglītību, kas gan nav pabeigta, kā angļu valodas lingvists-tulks. Arī vienīgā darba pieredze viņai ir saistīta ar specialitāti – finanšu un vērtspapīru tirgu. Par rakstnieces karjeru viņa nekad īpaši nebija domājusi, lai gan jau skolas gados rakstījusi nelielus stāstiņus par dabu un dzīvniekiem, un vidusskolas laikā viņai paticis rakstīt sacerējumus. Bet, atrodoties otrā bērna kopšanas atvaļinājumā, Milēna izlēma, ka jāatrod sev kāds vaļasprieks, kura realizācijai nav jāiet laukā no mājas. Un tā 2012.gadā internetā parādījās viņas pirmais romāns „Aleta”, kuru jau 2013.gadā izdeva.

Tātad rakstīt autore sākusi relatīvi vēlu, kas viņas darbiem noteikti ir nācis tikai par labu. Un viņa raksta nevis ar pseidonīmu, bet ar savu īsto vārdu un uzvārdu.

Rubrikas: rakstnieki

Lasīt tālāk...