ils

Grems Džoiss (pilnā vārdā — Grems Viljams Džoiss / Graham William Joyce) ir dzimis 1954. gada 22. oktobrī angļu kalnrača ģimenē Koventrijas tuvumā. Mācījies koledžā «Bishop Lonsdale», 1980. gadā pabeidzis Lesteras universitāti, aizstāvējis maģistra disertāciju par Tomasa Pinčona daiļradi. Astoņus gadus strādāja organizācijā «National Association of Youth Clubs», kas nodarbojās ar grūti audzināmiem pusaudžiem. 1988.-1989. gadā dzīvoja Grieķijā, Lesbas salā, kur sarakstīja savu pirmo grāmatu «Dreamside», ceļoja pa Tuvējiem Austrumiem, pēc tam atgriezās Leičesterā (Anglijā), kur sāka nodarboties ar rakstniecību profesionāli.

Lasīt tālāk...

ils

Jau sirmā senatnē praktiski visas tautas zināja par to, ka eksistē paralēlās realitātes. Šīs zinātnes atspoguļojās šo tautu kosmogonijā, kosmoloģijā un mitoloģijā. Priekšstati par dažādām realitātēm, kur dzīvo citādas radības, kā arī par to realitāti kurp aiziet cilvēku dvēseles pēc fiziskā ķermeņa nāves, eksistē praktiski visas reliģijās. Pat racionālā zinātne ir cieši pietuvojusies daudzu dimensiju Visumam, kas sastāv no dažādām paralēlām pasaulēm.

Viens no tādiem paralēlo pasauļu „anomālās” darbības pētniekiem ir krievu fiziķis, zinātniski-pētnieciskā centra „ENIO” direktors V. Rogožkins. [http://eniology.org/home.html] Kā viņš to komentē: „Visa cilvēce dzīvo maldos par to, it kā mēs atrodamies trīsdimensiju telpā. Īstenībā mēs atrodamies daudzdimensiju pasaulē un šo daudzdimensiju pasauli mēs uztveram kā 3,14. Kur 3 ir garums, platums, augstums, bet 0,14 – tas ir laiks, laika konstante, tas ir, tas, uz kādu laiku cilvēks spēj uztvert pagātni vai nākotni.

Rubrikas: zinātne mistika

Lasīt tālāk...

ils

Ellisa Nira ir jauna austrāliešu rakstniece, dzimusi 1989. gadā. Maģiskā reālisma pārstāve. Rakstnieki, kas visvairāk ietekmējuši viņu, ir Nils Geimans, Andžela Kārtere, Frančeska Lia Bloka, brāļi Grimmi. Nira ieguva bakalaura grādu rakstniecībā (Professional and Creative Writing) Dikina universitātē un ieguva universitātes literatūras prēmiju Judith Rodriguez Prize for Fiction par stāstu "Venus In The Twelfth House", ko sarakstīja otrajā kursā. 2010. gadā viņa mācījās pie pazīstamas rakstnieces, daudzu literāru prēmiju laureātes Dženas Rutlijas (Jane Routley) un publicēja stāstus daudzos literatūras žurnālos, ieskaitot "Verandah", "Short and Twisted", "Etchings". Ellisa Nira raksta dekonstruētas pasakas, kur parasti stāstīts par sievietēm, savvaļas dabu un raganību. Viņas debijas romāns iznāca 2013. gadā - "Fairytales for Wilde Girls". Krievu tulkojumā - "Šausmīgie stāsti Vailda meitenēm".

Lasīt tālāk...

ils

Drū Karpišins ir kanādiešu rakstnieks un datorspēļu scenārists. Viņš ir dzimis 1971. gada 28. jūlijā, Kanādas pilsētā Edmontonā, izaudzis Sentalbertas pilsētā, kas atrodas netālu, ziemeļrietumos no Edmontonas. Pēc tam dzīvoja Šervudparkā.

Karpišins strādāt sāka kā dizainers kompānijā "Wizards of the Coast", pēc tam pārgāja uz kompāniju "BioWare" strādāt par scenāristu, 2012. gadā no kompānijas aiziet.

Biogrāfija no oficiālās mājaslapas:

"Mani sauc Drū Karpišins. Man jums jāsaka, ka es esmu rakstnieks. Man patīk stāstīt stāstus - kā romānus, videospēles vai scenārijus.

Lasīt tālāk...

ils

Strakonices kosmodromā viss gatavs startam. Jozefs ar bezrūpīgu kustību nospiež starta pogu. Raķete lido uz Gaišzilo zvaigzni, kur notiek silta uzņemšana. Atceļā uz Zemi viņu pavada viens no vietējiem vārdā Ādams. Pateicoties viņa spējām, raķete uz Zemi nolaižas turpat, kur startējusi. Taču, pateicoties Einšteina teorijai, uz Zemes ir pagājuši pieci simti gadu. Cilvēki vairs nezina, kas ir naids, alkatība, karš un skaudība, taču Jozefam piemīt visas 20. gadsimta cilvēka negatīvās īpašības.

Veca, veca čehu komēdijfantastika "Cilvēks no pirmā gadsimta" (Čehoslovākija, rež. Oldrihs Lipskis, 1961 vai 62). Angļu valodā filma nosaukta: "Man in Outer Space".

Rubrikas: kino

Lasīt tālāk...

mausns

image001Links uz grāmatas Goodreads lapu

Izdevniecība: HarperCollins Publishers

Kā tiku pie šīs grāmatas?

Lejuplādēju no www.

Vērtējums: 4.5/5

Manas pārdomas

Gadu iesākt ar atgriešanās pie jau pazīstamiem tēliem ar jauniem piedzīvojumiem bija pat ļoti patīkami! Diskpasaulē naktī jau kādu laiku nav bijusi pilnībā tumšs, jo tam tuvojas sarkana zvaigzne, vai varbūt pats Disks, kuru balsta četri ziloņi, kuri paši stāv uz krāteriem izrobota 10k jūdžu/16 tūkstošus kilometru gara milzu bruņurupuča, virzās tuvāk. Vienlaicīgi mazinās maģijas spēks, un dzimst agresīvi noskaņota sekta, kas ir pret jebkādu maģijas pielietojumu, cerībā tādejādi paglābt Disku.

Rubrikas: literatūra

Lasīt tālāk...

mausns

image00110 interesanti fakti par mamutiem.

1. Mamuti ir izmiruši snuķaiņu kārtas ziloņu dzimtas ģints zīdītāji. Pirmie mamuti parādījās Āfrikā aptuveni pirms 5 miljoniem gadu. Aptuveni pirms diviem miljoniem gadu mamuti sāka virzīties uz ziemeļiem, kā rezultātā tie izplatījās pa visu Eirāziju. Kopumā mamuti ir dzīvojuši viso kontinentos izņemot Austrāliju un Dienvidameriku.

Rubrikas: zinātne bioloģija

Lasīt tālāk...